REKLAMAeWinner Banner

W sobotę Gala Speedrowera w Świętochłowicach

Speedrowerowe starcie Śląska Świętochłowice z Szawerem Leszno

Speedrowerowe starcie Śląska Świętochłowice z Szawerem Leszno (fot. Dorota Wiśniewska)

Rozgrywki o medale Drużynowych Mistrzostw Polski przeszły już do historii. Sukcesy na arenach krajowych zostaną podsumowane podczas corocznej Gali Speedrowera, która odbywa się na obiekcie złotego medalisty.

REKLAMAPark Maszyn

Gala Speedrowera to nowa tradycja w speedrowerze. Dotychczas medale i puchary za krajowe mistrzostwa rozdawano podczas corocznego Turnieju Niepodległości w Ostrowie Wielkopolskim. Kluby uznały jednak, że jest to nieco bezsensu i lepiej byłoby, aby Mistrz Polski swój sukces mógł dodatkowo świętować przed własną publicznością.

Przed rokiem takowa gala odbyła się w Toruniu, a tym razem będzie miała za gospodarza świętochłowicki MS Śląsk, który w niedzielę na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji "Skałka" pokonał LKS Szawer Leszno 80:76 i przypieczętował pierwszy w historii tytuł DMP. Podopieczni Krzysztofa Basa zatem odbiorą z rąk władz Polskiej Federacji Klubów Speedrowerowych złote krążki. Te srebrne zawisną na szyjach leszczynian, a brązowe trafią do rąk Lwów Avia Częstochowa.

Gali towarzyszyć będzie spotkanie towarzyskie - Drużynowy Mistrz Polski podejmie reprezentację Ligi, która składać się będzie z zawodników srebrnego i brązowego medalisty Ekstraligi, a także toruńskiego TSŻ-u i ULKS Mustanga Żołędowo.

Impreza rozpocznie się punktualnie o godzinie 17:00. Wstęp wolny.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9701 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl