REKLAMAeWinner Banner

W sobotę Gala Speedrowera w Świętochłowicach

Speedrowerowe starcie Śląska Świętochłowice z Szawerem Leszno

Speedrowerowe starcie Śląska Świętochłowice z Szawerem Leszno (fot. Dorota Wiśniewska)

Rozgrywki o medale Drużynowych Mistrzostw Polski przeszły już do historii. Sukcesy na arenach krajowych zostaną podsumowane podczas corocznej Gali Speedrowera, która odbywa się na obiekcie złotego medalisty.

Gala Speedrowera to nowa tradycja w speedrowerze. Dotychczas medale i puchary za krajowe mistrzostwa rozdawano podczas corocznego Turnieju Niepodległości w Ostrowie Wielkopolskim. Kluby uznały jednak, że jest to nieco bezsensu i lepiej byłoby, aby Mistrz Polski swój sukces mógł dodatkowo świętować przed własną publicznością.

Przed rokiem takowa gala odbyła się w Toruniu, a tym razem będzie miała za gospodarza świętochłowicki MS Śląsk, który w niedzielę na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji "Skałka" pokonał LKS Szawer Leszno 80:76 i przypieczętował pierwszy w historii tytuł DMP. Podopieczni Krzysztofa Basa zatem odbiorą z rąk władz Polskiej Federacji Klubów Speedrowerowych złote krążki. Te srebrne zawisną na szyjach leszczynian, a brązowe trafią do rąk Lwów Avia Częstochowa.

Gali towarzyszyć będzie spotkanie towarzyskie - Drużynowy Mistrz Polski podejmie reprezentację Ligi, która składać się będzie z zawodników srebrnego i brązowego medalisty Ekstraligi, a także toruńskiego TSŻ-u i ULKS Mustanga Żołędowo.

Impreza rozpocznie się punktualnie o godzinie 17:00. Wstęp wolny.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9615 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl