REKLAMAeWinner Banner

Jason Crump szykuje się do startów. Weźmie udział w turnieju w Mildurze!

Jason Crump

Jason Crump (fot. www.jasoncrump.com)

Trzykrotny mistrz świata powraca! 43-letni Jason Crump, który karierę zakończył po sezonie 2012, wystąpi 10 listopada podczas Pucharu Jasona Lyonsa organizowanego w australijskiej Mildurze.

Najlepszy żużlowiec świata z lat 2004, 2006 i 2009 od jakiegoś czasu wprawdzie nie ściga się już profesjonalnie, ale zdarza mu się występować w lokalnych australijskich turniejach. Tak będzie i tym razem. Crump powinien okazać się magnesem na kibiców w Mildurze. Po pierwsze dlatego, że okazje do zobaczenia go w akcji są bardzo rzadkie. Po drugie, tak naprawdę nikt nie wie, kiedy rudowłosy Australijczyk postanowi definitywnie zawiesić kevlar na kołku.

– Nie mogliśmy przepuścić takiej okazji. W czasie naszych zawodów Jason i jego motocykle i tak mieli być w okolicy, więc po prostu musieliśmy go zaprosić. To człowiek stąd i najlepszy żużlowiec, jakiego miała Australia w całej historii, czego chcieć więcej? Może i nie startuje regularnie, ale w swoim ostatnim występie na naszym torze, w 2016 roku, wykręcił najlepszy czas dnia. A przecież w tamtych zawodach jechali chociażby Sam Masters, Max Fricke czy Michael Jepsen Jensen! – zapowiada Ryan Sedgmen z Mildura Motorcycle Club.

Zawody, w których weźmie udział, to Puchar Jasona Lyonsa. Odbędą się one w sobotę, 10 listopada. Crump jest szóstym żużlowcem, który zadeklarował start. Oprócz niego, na tor wyjadą na pewno: Justin Sedgmen, Jaimon Lidsey, Zach Wajtknecht oraz bracia Jonas i Mikkel B. Andersenowie.

Źródło: fb/mmccspeedway


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9094 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl