REKLAMAeWinner Banner

SGP: Woffinden zawodnikiem roku. Dudek z najlepszym designem kevlaru

Design kevlaru Dudka uznano najlepszym

Design kevlaru Dudka uznano najlepszym (fot. Jarosław Pabijan)

W niedzielę poznaliśmy rozstrzygnięcia corocznego plebiscytu organizowanego w mediach społecznościowych przez FIM Speedway Grand Prix. Aż trzy nagrody powędrowały w ręce Taia Woffindena w tym ta najcenniejsza - zawodnik roku.

O wszystkich rozstrzygnięciach decydowali kibice, którzy głosować na poszczególnych żużlowców mogli w mediach społecznościowych na oficjalnych profilach rozgrywek w serwisie Facebook oraz Instagram. Podsumujmy więc wszystkie kategorie plebiscytu.

Jako pierwszy wystartował konkurs na najlepszy projekt i wygląd kombinezonu. W gronie czterech nominowanych znaleźli się: Artiom Łąguta, Patryk Dudek, Fredrik Lindgren oraz Niels Kristian Iversen. Kibice za pomocą reakcji w obu serwisach społecznościowych oddawali głosy i najwięcej z nich uzyskał Patryk Dudek, który przekroczył liczbę pięciuset głosów.

Dwa dni później rozpoczęto głosowanie na najlepsze selfie z podium. W nominowanych zdjęciach znalazły się fotografie z Hallstavik, Cardiff, Torunia i Gorzowa Wielkopolskiego. Co ciekawe, na każdym z nich widniał Bartosz Zmarzlik, a na obu zagranicznych rundach - Maciej Janowski. Zdaniem kibiców najlepsze było zdjęcie z Cardiff, gdzie widzimy uśmiechniętych Polaków i pijącego z buta szampana Taia Woffindena - zdjęcie dostępne jest TUTAJ

Kibice wybierali również zawodnika roku w cyklu Grand Prix. Tutaj nominowano czterech najlepszych żużlowców globu i zdecydowanie najwięcej głosów od fanów otrzymał Indywidualny Mistrz Świata - Tai Woffinden. Gdyby zliczyć głosy z obu serwisów społecznościowych to najpewniej klasyfikacja wyglądałaby identycznie jak ta sportowa.

Brytyjczyk zgarnął jeszcze dwie nagrody. Pierwsza z nich to najlepszy występ roku i triumf 28-latka w finale niemieckiej rundy Grand Prix w Teterow, gdzie na wyjściu z pierwszego łuku wysunął się na prowadzenie i odniósł pewne zwycięstwo znacznie przybliżając się do tytułu. Ostatnim rozstrzygnięciem było świętowanie roku, gdzie uznano, że radość Woffindena ze zdobycia trzeciego w karierze złotego medalu IMŚ to zdecydowanie najlepsza celebracja sezonu.

Zawodnik roku: Tai Woffinden
Najlepszy występ roku: Tai Woffinden w finale Grand Prix Niemiec
Najlepszy wygląd kevlaru: Patryk Dudek
Selfie roku: Grand Prix Cardiff
Celebracja sezonu: Tai Woffinden po zdobyciu trzeciego złotego medalu IMŚ

źródło: social media SGP


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0595 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl