REKLAMAeWinner Banner

Kibice mogą już planować wyjazd do Pardubic na coroczny żużlowy weekend

Jeden z biegów tegorocznych zawodów

Jeden z biegów tegorocznych zawodów (fot. Wojta Zavřel)

Ledwie co zamilkły motocykle żużlowe po ostatnich zawodach w Polsce, a kibice nie zdążyli ochłonąć po wojażach, to już część z nich może planować pierwsze wyjazdy w 2019 roku.

Pierwszymi pozycjami w kalendarzu sportu żużlowego na sezon 2019 są terminy rund FIM Speedway Grand Prix. Karuzela o Indywidualne Mistrzostwo Świata zacznie się kręcić 18 maja w Warszawie turniejem o Grand Prix Polski. Na terminy poszczególnych imprez w Polsce przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Dobre informacje napływają za to z czeskich Pardubic, gdzie co roku udaje się liczna grupa biało-czerwonych kibiców, by spędzić trzy dni w pięknym mieście i zarazem raczyć się żużlowymi emocjami. Włodarze tamtejszego klubu poinformowali o datach trzech imprez, które zawsze są rozgrywane dzień po dniu. Przyszłoroczna, 45. Zlatá stuha oraz 6. JAWA CUP rozegrane zostaną 5 października (sobota), a w niedzielę odbędzie się 71. Zlatá přilba města Pardubic.

W tym roku w kalendarzu czeskiego maratonu widniał jeszcze finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, który był rozgrywany na samym początku - w piątkowe popołudnie. Czy w 2019 roku będzie tak samo? Na odpowiedź na to pytanie musimy jeszcze poczekać.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.209 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl