REKLAMAeWinner Banner

Harris niczym Gollob. Siódme podium i dopiero pierwsze zwycięstwo

Chris Harris

Chris Harris (fot. Mateusz Biskup)

Dopiero siódmy medal indywidualnych mistrzostw świata okazał się dla Tomasza Golloba upragnionym złotem. Na nieco mniejszą skalę, ale równie długo czekać musiał Chris Harris. Brytyjczyk w poniedziałek po raz siódmy stanął na podium turnieju w Wolverhampton, ale wygrał go po raz pierwszy.

Turniej NGP Spark Plugs Olympique odbywa się na nieco nietypowych zasadach. Zawodnicy, którzy zdobywali punkty w swoich poprzednich biegach, w następnym startują oddaleni od taśmy o kilkanaście metrów. Harris jako czołowy brytyjski żużlowiec startuje w tych zawodach praktycznie co roku.

W poprzednich siedmiu latach aż sześciokrotnie udało mu się stanąć na podium, jednak ani razu na najwyższym jego stopniu. Ten cel został zrealizowany dopiero w tym roku. Chris Harris wygrał bieg finałowy, dojeżdżając do mety przed Kyle'em Howarthem i Rickym Wellsem.

– Miło nareszcie tutaj triumfować po tym, jak byłem bardzo blisko w kilku ostatnich edycjach. To niezwykły turniej i udział w nim zawsze daje mnóstwo frajdy. Końcówka tego sezonu jest dla mnie bardzo udana. Najpierw mistrzostwo kraju z Poole Pirates, a teraz triumf w Wolverhampton – skomentował sam zainteresowany w rozmowie z tygodnikiem Speedway Star.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9945 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl