REKLAMAeWinner Banner

Lisiecki zmierzy się z mistrzem świata na lodowym owalu

Wojciech Lisiecki

Wojciech Lisiecki (fot. Piotr Kin)

Za niespełna miesiąc w niemieckim Freital rozpocznie się siódma edycja lodowego ścigania w ramach gal lodowych organizowanych przez Drift on Ice. Tegoroczny cykl będzie się składał z sześciu rund.

Pierwszy turniej zaplanowany został jeszcze w tym roku - 24 listopada we wspomnianym już Freital. Na kolejne zmagania żużlowcy poczekają już do nowego roku, bowiem druga runda przewidziana jest na 5 stycznia w Pfaffenhofen. Kolejne dwie rozegrane zostaną w Malchow (26-27.01), a ostatni weekend z jazdą w lewo na lodzie przewiduje się na 9 i 10 lutego, kolejno w Jonsdorf oraz Chemnitz.

Ściganie w ramach Drift on Ice to nie tylko rywalizacja znanych nam postaci z klasycznych torów, ale także młodych adeptów w klasie 50cc, a także tych, którzy dosiadają kartingów czy też quadów. Na stronie internetowej zmagań znajdziemy już trzynastu uczestników, wśród których znalazł się jeden Polak  Wojciech Lisiecki, który nigdy nie odmawia lodowego ścigania co potwierdzał w rozmowie z naszym portalem. - Co roku jeżdżę w Polsce i też w Niemczech u Ronny’ego Weissa. W tym zimowym sezonie będzie tam chyba pięć turniejów. Na pewno będę przyjeżdżał. W zeszłym roku mnie zabrakło, gdy kolidował jakiś termin i Gala Lodowa w Opolu była w tym samym dniu, co inne zawody w Niemczech. Wybrałem wówczas Opole. Wspieramy przede wszystkim nasze dzieci w Polsce. Zbieramy pieniążki, bo są to turnieje charytatywne. W takim wypadku wolę jechać do Opola, niż do Niemiec.

Rywalami wychowanka Startu Gniezno będą m.in. niemieccy specjaliści od tej odmiany speedwaya - Richard Geyer oraz Ronny Weis, a także Czech - Zdenek Holub, Duńczyk - Jacob Bukhave czy także najbardziej znani - Tobias Busch i Martin Smolinski. Mistrz świata w wyścigach na długim torze będący jeszcze kilka dni zawodnikiem Falubazu Zielona Góra weźmie udział w turnieju w Pfaffenhofen.

Lista uczestników:
- Richard Geyer (Niemcy)
- Zdeněk Holub (Czechy)
- Ronny Weis (Niemcy)
- Jacob Bukhave (Dania)
- Siergiej Małyszew (Rosja)
- Anthony Barlow (Stany Zjednoczone)
- Wojciech Lisiecki (Polska)
- Tobias V. Thomsen (Dania)
- Martin Smolinski (Niemcy)
- Buddy Prijs (Holandia)
- Jim Terchila (Stany Zjednoczone)
- Tobias Busch (Niemcy)
- Kevin Pedersen (Dania)

źródło: drift-on-ice.de


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1369 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl