REKLAMAeWinner Banner

Łaguta był najlepszy, ale nie został zwycięzcą Grand Prix

Artiom Łaguta

Artiom Łaguta (fot. Jarosław Pabijan)

21 punktów – tyle można zdobyć w pojedynczej rundzie cyklu Speedway Grand Prix. W tym sezonie najbliżej ideału był Artiom Łaguta. Rosjanin zdobył w Toruniu 20 oczek, ale… zakończył tę rundę na drugim stopniu podium.

Statystykami dotyczącymi najlepszych rezultatów osiągniętych w tegorocznym cyklu Grand Prix podzielili się jego organizatorzy. Żaden z żużlowców nie zdołał ukończyć choćby jednej rundy, będąc całkowicie niepokonanym. To trzeci taki sezon z rzędu. Po raz ostatni komplet punktów padł podczas Grand Prix Australii w październiku 2015 roku. Wówczas siedmiokrotnie najlepszy okazał się Greg Hancock, który przypieczętował tym samym tytuł wicemistrza świata.

Dwa lata temu najskuteczniejszy okazał się Jason Doyle, zdobywca 19 oczek podczas rundy rozgrywanej w Sztokholmie. Natomiast rok temu byli to: Antonio Lindbäck w Målilli oraz… ponownie Doyle, tym razem w Melbourne. Ich dorobek to ponownie 19 punktów. Natomiast w tym sezonie podczas zmagań na Motoarenie o jedno oczko pobił ich Artiom Łaguta. Co ciekawe, młodszemu z rosyjskich braci… nie dało to zwycięstwa w toruńskiej rundzie. Łaguta dojeżdżał bowiem do mety sześciokrotnie pierwszy i raz drugi, przy czym ta jedyna porażka przypadła na bieg finałowy. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanął Tai Woffinden z 15 punktami.

Za Łagutą w zestawieniu znalazł się Bartosz Zmarzlik, którego 19 punktów na Millenium Stadium w Cardiff połączone już było ze zwycięstwem w całej rundzie. Nieco dłuższa jest natomiast lista wyników osiemnastopunktowych. Takie notowali: Tai Woffinden w Horsens, Maciej Janowski w Hallstavik, Martin Vaculik w Gorzowie oraz Bartosz Zmarzlik… także podczas lubuskiej odsłony cyklu. Trzech pierwszych spośród tej czwórki stanęło na szczycie podium, natomiast 23-letni Polak był drugi.

Najwyższe zdobycze punktowe w cyklu Speedway Grand Prix 2018:
20 punktów – Artiom Łaguta #222 – Toruń (II miejsce)
19 punktów – Bartosz Zmarzlik #95 – Cardiff (I miejsce)
18 punktów – Tai Woffinden #108 – Horsens (I miejsce)
18 punktów – Maciej Janowski #71 – Hallstavik (I miejsce)
18 punktów – Martin Vaculik #54 – Gorzów Wielkopolski (I miejsce)
18 punktów – Bartosz Zmarzlik #95 – Gorzów Wielkopolski (II miejsce)


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1731 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl