REKLAMAeWinner Banner

Niemka chciałaby znaleźć klub w Polsce, by móc rozwijać się pod okiem profesjonalnego trenera

Sindy Weber

Sindy Weber (fot. Roman Biliński)

Sindy Weber jest jedną z kilkunastu dziewczyn w świecie sportu żużlowego. Trenuje oraz bierze czynny udział w zawodach na tyle, na ile ma możliwości. Ściga się w Niemczech oraz Czechach. Chciałaby spróbować także swoich sił w Polsce.

W przeszłości na żużlu ścigał się jej brat - Ronny. Nic więc dziwnego, że dużo młodsza siostra chciała iść w ślady brata, choć zdawali sobie wszyscy sprawę, że speedway to niezwykle niebezpieczny sport. Już w wieku pięciu lat wystartowała w pierwszych zawodach w klasie 50cc, a w kolejnych sezonach dosiadała także motocykli o pojemności 80-125cc. Często pojawiała się w Polsce, a przed dwoma laty przesiadła się już na pięćsetkę. Chęć rozwoju blokowana była jednak przez brak środków finansowych. Wówczas jej brat postanowił sprzedać cały swój sprzęt, by zainwestować zarobione pieniądze w dalszą karierę swojej siostry. W jednym z wywiadów stwierdził, że Sindy ma większy talent do speedwaya od niego, ale przede wszystkim... jest jego małą siostrzyczką, dla której jest w stanie zrobić wiele.

Odkąd Weber startuje na motocyklu o pojemności 500cm³ czyni to na czeskiej licencji. To daje jej zdecydowanie więcej możliwości, bowiem w Czechach organizowanych jest sporo więcej imprez, niż w jej ojczyźnie. W tym sezonie miała okazję startować m.in. w Indywidualnym Pucharze Czech, Memoriale Jiřího Hurycha czy eliminacjach do IM Czech do lat 21. Pojawiła się także w Indywidualnym Pucharze Europy, gdzie pojechała w pięciu biegach podczas półfinału w Pardubicach i zakończyła go z jednym punktem.

W okresie wakacyjnym Niemka odwiedziła m.in. Poznań, gdzie pod okiem trenera Tomasza Bajerskiego odbyła kilka treningów. Teraz szuka klubu w Polsce, gdzie w listopadzie mogłaby podpisać kontrakt i móc dalej się rozwijać pod okiem profesjonalnego szkoleniowca. Nie nastawia się na walkę  skład czy dużą liczbę startów, bowiem zdaje sobie sprawę, że jest o to piekielnie ciężko, ale usatysfakcjonowałaby ją możliwość rozwoju pod okiem specjalisty. - Te treningi bardzo mocno mi pomogły, choć nie było ich wiele. Z pewnością dały mi jakieś spojrzenie na to, co poprawić, by stawać się jeszcze lepszą zawodniczką. Chciałabym znaleźć klub w Polsce, w którym mogłabym trenować z trenerem u swojego boku. To pozwoli mi się rozwijać. Nie myślę o startach w lidze, bowiem wiem, że jest to wysoka półka i za szybko, chyba, że sama dostanę szansę od trenera. Ważne jest jednak, aby posiadać klub, który wspierałby mnie w trakcie sezonu. Potrzeba mi jazdy, treningów i opieki profesjonalnego trenera. W Polsce wiem, że to wszystko udałoby mi się znaleźć, ale niestety ze względu na płeć jest mi jeszcze ciężej znaleźć miejsce w zespole od moich kolegów... - mówi Sindy Weber w rozmowie z naszym portalem.

Z pewnością angaż Weber nie podniesie poziomu drużyny, ale jak sama przyznaje, otworzy jej szansę na rozwój. Dodatkowo dla klubu byłby to też z pewnością mały chwyt marketingowy, jak przed laty w Ostrowie Wielkopolskim poczyniono z Nanną Jørgensen. Dunka otrzymała swoją szansę w ówczesnym KM-ie, a teraz w Ostrovii swoich sił próbuje częstochowianka - Monika Nietyksza. Zapomnieć nie można także o tym, że w lewo ścigają się m.in. Weronika Burlaga, a niedawno licencję zdała Wiktoria Garbowska.

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!

0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8212 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl