REKLAMAeWinner Banner

Nie mają stadionu, a szkolą. Plany na 2019 rok są jeszcze ambitniejsze

Mateusz Pacek

Mateusz Pacek (fot. Roman Biliński)

MS Śląsk Świętochłowice małymi krokami dąży do tego, by wkrótce wrócić do rozgrywek ligowych. Gdyby nie przeciągające się sprawy związane z remontem obiektu przy ul. Bytomskiej 40, najpewniej podopieczni Krzysztofa Basa już jeździliby w 2. Lidze Żużlowej.

Remont stadionu im. Pawła Waloszka mógł ruszyć w każdej chwili, wobec czego włodarze starali się zapewnić swoim adeptom jazdę na innych torach. Nikt nie przepuszczał, że po raz kolejny wszystko zostanie przesunięte o prawie cały sezon. Wobec tego świętochłowicka młodzież nie miała możliwości odbywania częstszych jazd na swoim obiekcie, a raz w tygodniu udawali się do Opola, Rybnika czy Częstochowy, a raz także w okresie wakacyjnym na kilka dni do Gniezna.

W środę w mediach społecznościowych klubu pojawił się krótki post podsumowujący to, co działo się przez ostatnie miesiące w tamtejszym ośrodku. Chwalić na pewno tamtejszego trenera można za podejście do młodzieży i szkolenie, bowiem nieligowy klub posiada już piątkę licencjonowanych zawodników, choć dwójka z nich postanowiła zjechać już z torów. Niektóre kluby z PGE Ekstraligi czy Nice 1. Ligi Żużlowej śmiało mogą brać przykład ze Śląska.

Kolejny rok działalności za nami. Sezon 2018 był dla nas ogromnym wyzwaniem, któremu udało nam się podołać. Brak możliwości odbycia zajęć treningowych na stadionie im. Pawła Waloszka sprawił, że korzystaliśmy z gościnności innych ośrodków żużlowych, którym raz jeszcze bardzo dziękujemy za wsparcie klubom: TS Kolejarz Opole, ROW Rybnik, Włókniarz Częstochowa i GTM Start Gniezno.

Minione miesiące stały również pod znakiem kolejnych certyfikatów żużlowych zdobytych przez adeptów szkółki prowadzonej przez trenera Krzysztofa Basa. Do grona wychowanków Młodzieżowego Stowarzyszenia „Śląsk” już posiadających "żużlowe papiery" dołączyli Marcel Krzykowski i Łukasz Szczęsny.

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować, wszystkim partnerom, sponsorom, kibicom, władzom miasta za pomoc, która była odczuwalna na każdym kroku. Bez Waszego wsparcia na pewno nie bylibyśmy w tym miejscu, w którym obecnie się znajdujemy.

Plany na sezon 2019 są jeszcze ambitniejsze. Więcej szczegółów wkrótce.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2224 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl