REKLAMAeWinner Banner

Long Track: Poznaliśmy stałe dzikie karty na 2019. Jedna z nich dla Harrisa

Jesse Mustonen

Jesse Mustonen (fot. Lea Häyrinen)

W niedzielny poranek za pośrednictwem mediów społecznościowych poznaliśmy nazwiska kolejnej trójki zawodników, która może już rozpocząć przygotowania do przyszłorocznego cyklu 2018 FIM Long Track World Championship.

Dotychczas znaliśmy nazwiska jedenastu zawodników, którzy mieli zapewniony udział w przyszłorocznym cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata na długim torze. Przypomnijmy, że złoty medal w tym roku wywalczył Martin Smolinski. Niemiec do samego końca ścigał Francuza Dimitriego Bergé i przed domową publicznością osiągnął cel. O punkt wyprzedził w klasyfikacji generalnej rywala, a podium uzupełnił Mathieu Trésarrieu ze stratą odpowiednio 7 i 6 punktów do rywali.

Kolejnymi zawodnikami, którzy byli pewni udziału w przyszłorocznym czempionacie byli Ci sklasyfikowani na pozycjach od czwartego do siódmego czyli kolejno - Josef Franc, James Shanes, Théo Pijper i Bernd Diener. Następnie Ci, którzy zapewnili sobie miejsca poprzez turniej Challenge. W Bielefeld w czołowej czwórce sklasyfikowano: Romano Hummela, Martina Malka, Josefa Franca oraz Andrewa Appletona. Z racji, że Franc zapewnił sobie sam utrzymanie, szansę otrzyma otrzymać powinien piąty w Challengu - Bernd Diener. Ten jednak również na torze zapracował na miejsce w obsadzie, więc skorzysta na tym jego rodak - Max Dilger.

W niedzielny poranek podzielono się nazwiskami trzech żużlowców, którzy dostali stałe dzikie karty na sezon 2019. W gronie szczęśliwców znalazł się m.in. specjalista od „dzikusów” na torach klasycznych czyli Brytyjczyk - Chris Harris, który w sezonie 2018 zajął ósme miejsce w mistrzostwach świata na długim torze ze stratą dwóch punktów do Bernda Dienera.

Dwa kolejne miejsca przypadły kolejno - Jesse Mustonenowi oraz Andersowi Mellgrenowi. Fin w tym roku wystąpił w dwóch pierwszych rundach, zajmując w Herxheim najgorsze dla sportowca czwarte miejsce. Osiemnaście oczek pozwoliło sklasyfikować go na czternastym miejscu. Na szesnastej pozycji z kolei znalazł się Anders Mellgren, który występował w trzech ostatnich turniejach zdobywając odpowiednio: 2, 2 i 11 punktów.

Zarządzający cyklem 2019 FIM Long Track World Championship nominowali także piątkę zawodników do pełnienia funkcji rezerwowych cyklu. Tutaj wybr padł na dwójkę Niemców - Lukasa Fienhage (R1) oraz Jörge Tebbe (R3), Czecha Hynka Stichauera (R2) oraz Francuza Gaetana Stellę (R4) i Zacha Wajtknechta (R5).

Lista startowa 2019 FIM Long Track World Championship:
1. Martin Smolinski (Niemcy)
2. Dimitri Bergé (Francja)
3. Mathieu Trésarrieu (Francja)
4. Josef Franc (Czechy)
5. James Shanes (Wielka Brytania)
6. Théo Pijper (Holandia)
7. Bernd Diener (Niemcy)
---
8. Chris Harris (Wielka Brytania)
9. Jesse Mustonen (Finlandia)
10. Anders Mellgren (Szwecja)
---
11. Romano Hummel (Holandia)
12. Martin Malek (Czechy)
13. Max Dilger (Niemcy)
14. Andrew Appleton (Wielka Brytania)


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2103 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl