REKLAMAwanda
REKLAMAPamiątki kibica

Vaculík miał wszystko ustalone w Gorzowie. Trener przekazał mu jednak, że ma szukać nowego klubu

PGE Ekstraliga

Składy

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 listopada 2018, 11:35 komentarzy 9

Martin Vaculik (fot. Jarosław Pabijan)

Jednym z gości poniedziałkowej konferencji prasowej przy W69 w Zielonej Górze był Martin Vaculík. Słowak oficjalnie parafował kontrakt na starty w Falubazie Zielona Góra i przy okazji poinformowano o długości współpracy i odejściu ze Stali.

Słowacka bomba transferowa w Zielonej Górze wybuchnęła w niedzielne popołudnie, kiedy to Falubaz oficjalnie potwierdził medialne doniesienia o zakontraktowaniu Martina Vaculíka. Na konferencji prasowej odchodzący z Cash Broker Stali Gorzów żużlowiec przekazał, że na temat jego osoby pojawiło się w ostatnich tygodniach wiele kłamliwych słów i artykułów, głównie dotyczących znaczącej podwyżki dla niego.  Zawodnik nie ukrywa, że jego poprzedni już pracodawca miał pierwszeństwo w rozmowach i co więcej, wszystko było już ustalone w kwestiach finansowych z obu stron, lecz podczas Gali PGE Ekstraligi słowacki jeździec miał się dowiedzieć od trenera Stanisława Chomskiego, że ma sobie szukać nowego klubu.

- Mogę powiedzieć dlaczego odszedłem ze Stali Gorzów, ponieważ wiele się na ten temat pisało. Niestety, było w tym wiele nieprawdy. Po pierwsze chciałbym powiedzieć, że nie wiem kto tak uznał, że chciałem podwyżkę. Temu mogę całkowicie zaprzeczyć, bo nie chciałem żadnej podwyżki w klubie z Gorzowa. Nie ukrywam, że Gorzów miał pierwszeństwo w rozmowach i tak było. Rozmawialiśmy i co więcej, mieliśmy już wszystko ustalone, także kwestie finansowe, które były zatwierdzone z jednej jak i z drugiej strony. Później podczas Gali PGE Ekstraligi trener przekazał mi, że niestety, ale tak się złożyło, że muszę sobie szukać innego klubu. Przez trenera została mi przekazana taka informacja o mojej przyszłości. Wtedy zacząłem się rozglądać za nowym klubem, a co nie jest tajemnicą, że pytały o mnie inne kluby, bowiem interesowały się moją osobą, bym jeździł w danym klubie - mówił 28-latek.

Po tej decyzji żużlowiec dociekał w czym leży problem i dlaczego ma się rozstać z klubem, lecz nie otrzymał takowych informacji. Zaczął więc poszukiwania nowego klubu, spotkał się z kilkoma działaczami i do porozumienia doszedł właśnie w Zielonej Górze. W poniedziałek przekazano, że Vaculík podpisał nie roczny, a dwuletni kontrakt. - Gdy zostało mi powiedziane, że mam odejść to spotkałem się m.in. z Adamem (Golińskim) o planach i celach Falubazu, jaka ma być drużyna i nie widziałem lepszej możliwości, by spełniać swoje marzenia i walczyć o medale - dodaje.


9Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
 • Łukasz UT do bart82gkm 9 5 miesięcy temu

  Topowi zawodnicy ligi roczny budżet jak wszystko zliczyć to mają coś koło 3 mln . Oczywiście to nie jest tylko nasza liga...Ale prawda jest taka że Gorzów się sypie kaska się kończy w play-off ich nie będzie ale utrzymać się utrzymają.

 • Łukasz UT do bart82gkm 8 5 miesięcy temu

  Zmarzlikowie mogą trzymać Stal w szachu jak kiedyś Gollobowie Polonie Bydgoszcz . Z drugiej strony u nas Vacul miał...Sypnął i to nieźle zrobili skład na złoto.

 • bart82gkm do Łukasz UT 7 5 miesięcy temu

  Gorzów też jest dobry trzyma niektórych zawodników w szachu tak było z Pukiem i teraz z Vaculem i jak ktoś myśli że...Topowi zawodnicy ligi roczny budżet jak wszystko zliczyć to mają coś koło 3 mln .
  Oczywiście to nie jest tylko nasza liga ale SGP SEC i inne profity.

 • bart82gkm do Łukasz UT 6 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Ale u nas dalej są tirówki i dobrze się mają haha Biznes musi się kręcić :)

 • bart82gkm do Halfap 5 5 miesięcy temu

  Zmora już wierzga jak dziki pies na łańcuchu. Był serial Porsing vs Nawrocki teraz jest konkurencyjny Vaculik vs...Zmarzlikowie mogą trzymać Stal w szachu jak kiedyś Gollobowie Polonie Bydgoszcz .
  Z drugiej strony u nas Vacul miał podobną kasę na stole co Laguta po podwyżce jako propozycja .
  Jestem ciekaw ile z bonusami właściciel Stelmetu sypnął Dzikowi i Vaculowi.
  Będzie coś koło 4 baniek .

 • Łukasz UT do bart82gkm 4 5 miesięcy temu

  Vaculik tak jak inni skaczą za kasą po klubach . Przecież u nas Laguta został bo kocha GKM haha to są hity normalnie...Ale u nas dalej są tirówki i dobrze się mają haha

 • bart82gkm 3 5 miesięcy temu

  Vaculik tak jak inni skaczą za kasą po klubach . Przecież u nas Laguta został bo kocha GKM haha to są hity normalnie .
  Lojalność to była wychowanków i to dobre 20 lat wstecz . Ostatnich takich zawodników to chyba ze świeczką szukać . U nas szacunek będzie miał zawsze Paweł Staszek choć nie jest naszym wychowankiem spędził z gołębiem na plastronie 16 lat .
  Jak mu jednak działacze podziękowali gdy musiał o swoją kasę latać do GKSŻ nie będę pisał .
  Zawodnicy zaliczają kluby jak kierowcy tirów panienki przy dawnej krajowej jedynce .

 • Halfap 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Zmora już wierzga jak dziki pies na łańcuchu. Był serial Porsing vs Nawrocki teraz jest konkurencyjny Vaculik vs Zmora.

  Moim zdaniem to w stali wiekszym problemem od rolowanej kasy z kontraktów sponsorskich jest to, że rządzi Zmarzlik i na każde jego skinienie wszystko musi byc zrobione pod Bartusia. A może to jest problem tej samej wagi co kasa?? :P

 • Łukasz UT 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Gorzów też jest dobry trzyma niektórych zawodników w szachu tak było z Pukiem i teraz z Vaculem i jak ktoś myśli że Zmarzlik jedzie za te 1,5 mln to beka jak nie wiem co to jakby powiedzieć że Dzik jedzie za 800 tyś haha

Artykuł załadowany: 0.4737 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl