REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Finałowa runda IMŚJ ponownie w Pardubicach

Bartosz Smektała

Bartosz Smektała (fot. Wojta Zavřel)

AMK Zlatá přilba Pardubice nie próżnuje i dograła kolejne zawody, które odbędą się na tym czeskim owalu w sezonie 2019. Zgodnie z przypuszczeniami będzie to ostatnia runda Mistrzostw Świata Juniorów.

Czeskie Pardubice praktycznie wpisały się w terminarz Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Pierwszy finał w tym mieście rozegrano w 1993 roku, kiedy to Joe Screen wygrywał przed Mikaelem Karlssonem i Rune Holtą, lecz na następne zawody tej rangi w Pardubicach przyszło nam czekać, aż do 2008 roku. Wówczas Emil Sajfutdinow zgarnął złoto przed Chrisem Holderem i Juricą Pavlicem.

Odkąd młodzieżowy czempionat rozgrywany jest w formule cyklu kilku rund, najlepsi młodzieżowcy na świecie jeszcze częściej odwiedzają ten owal. Najczęściej, bowiem aż pięciokrotnie: 2010, 2014, 2015, 2017 i 2018 rozstrzygały się tutaj kluczowe momenty zmagań, ponieważ czeski turniej kończył całą rywalizację. Oprócz tego żużlowcy do lat 21 gościli tutaj w 2011, 2012 i 2016 roku.

Nie inaczej będzie także w przyszłym roku. W mediach społecznościowych klub pochwalił się, że 3. finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów rozpocznie długi weekend z żużlem w Pardubicach. Juniorzy na tor wyjadą 4 października (piątek) punktualnie o godzinie 19:00. Dzień później odbędzie się tradycyjna 45. Zlatá stuha oraz 6. JAWA CUP, a w niedzielę cały maraton zwieńczy 71. Zlatá přilba města Pardubic.

Przypomnijmy, że złotego medalu będzie bronił Bartosz Smektała, który w tegorocznych zmaganiach pokonał Maksyma Drabika oraz Roberta Lamberta.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.033 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl