REKLAMAeWinner Banner

Frederik Jakobsen: Muszę zrobić krok do przodu

Frederik Jakobsen

Frederik Jakobsen (fot. Jarosław Pabijan)

Fredrik Jakobsen to jedna z największych nadziei duńskiego żużla. Młody zawodnik z Fredercii w tegorocznych rozgrywkach Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów zajął 7 pozycję. Dla reprezentanta Danii wynik ten nie jest satysfakcjonujący.

Jakobsen był liderem Danii w rozgrywkach drużynowych, jednak nie przełożyło się to na medal indywidualny. 20-latek swoje szanse na medal zaprzepaścił podczas drugiej rundy w Lesznie, kiedy to zdobył zaledwie 5 punktów. - Te zawody zrujnowały moje marzenia na coś więcej. Niestety, taki jest żużel. Ale uczę się cały czas. Myślę, że stać mnie na dużo więcej niż to siódme miejsce w tym roku - powiedział Jakobsen.

- To był dla mnie ciężki sezon. Popełniłem dużo głupich błędów, które kosztowały mnie wiele ważnych punktów. Ale wyciągam wnioski z pierwszego roku rywalizacji w IMŚJ i mam nadzieję, że zdobyte doświadczenie przełoży się na przyszły sezon. Tegoroczna rywalizacja była niesamowita, ale czuje i wiem, że mogłem się spisać dużo lepiej. Muszę to przełożyć na wyniki - podkreślił ambitny reprezentant Danii.

Fredrik Jakobsen spisywał się świetnie w barwach Danii w zawodach drużynowych. Jako kapitan poprowadził swoją ekipę do zdobycia kilku medali. - Byłem najlepiej punktującym w finale europejskim i światowym. To świadczy o potencjale. Muszę przełożyć formę z zawodów drużynowych na indywidualne. Liczę na dużo więcej 
niż osiągnąłem do tej pory. W przyszłym sezonie będę równie ciężko pracował, tak jak w tym. To będzie mój ostatni rok jako junior, więc zawodów będzie niesamowicie dużo. Zobaczymy co się wydarzy. Muszę zrobić krok do przodu
- wyjaśnił.

Jakobsen zakończył tegoroczną rywalizację w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów na 7 miejscu, z 25 punktami na koncie. Najlepiej spisał się na torze w Daugavpils, gdzie zapisał na swoim koncie 11 „oczek”. Najsłabiej wypadł w Lesznie. Duńczyka z pewnością stać na walkę o medal, jednak musi popracować nad regularnością.

źródło: inf. prasowa


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.001 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl