REKLAMAYT
REKLAMAwosp

PSŻ z nowym zawodnikiem. Przyciągnęli kolejnego pierwszoligowca!

Eduard Krcmar

Eduard Krcmar (fot. Roman Biliński)

Drugie wzmocnienie PSŻ-u Poznań stało się faktem! Dziś klub z Golęcina pochwalił się kolejnym w tym okienku kontraktem. Umowę parafował 22-latek z Czech, Eduard Krčmář!

Dla Krčmářa będzie to już czwarty pracodawca i szósty sezon w polskich rozgrywkach. Na naszych torach zadebiutował w 2014 roku w barwach Kolejarza Rawicz. Następnie spędził po dwa sezony w Wybrzeżu Gdańsk i Starcie Gniezno. Teraz przenosi się do PSŻ-u Poznań.

Jak dużym wzmocnieniem dla „Skorpionów” jest Czech? Ostatni raz na torach 2. Ligi Żużlowej Krčmářa mogliśmy oglądać w sezonie 2017. Wówczas zdobywał średnio 2,200 pkt/bieg. W 2018 roku żaden z podopiecznych Tomasza Bajerskiego nie wykręcił tak dobrego rezultatu. Natomiast 22-latek w kończącej się kampanii startował w Nice 1. Lidze Żużlowej i tam także poradził sobie całkiem przyzwoicie (1,630 pkt/bieg), choć nie zawsze mógł liczyć na pewne miejsce w składzie.

Z takiego wzmocnienia bardzo zadowolony jest kapitan żółto-czarnych. Gdy PSŻ wczoraj wieczorem nieśmiało sugerował, by od rana śledzić profil klubowy, swój komentarz zostawił także Marcel Kajzer. – Będzie dobrze, tyle powiem – napisał krajowy lider „Skorpionów”. W rozmowie z naszym portalem rozwija tę myśl. – Znam „Edę” ze wspólnych startów w Rawiczu i mam tylko miłe wspomnienia. To bardzo waleczny żużlowiec i poznańscy kibice z pewnością będą zadowoleni, mogąc oglądać go na torze, nie ma innej opcji. Ja też liczę, że Krčmář będzie dużym wsparciem w walce najpierw o czołową czwórkę, a potem o wygraną w lidze – ocenia „Dziki Kajzer”.

Eduard Krčmář to już drugi żużlowiec, który w tym okienku transferowym Start Gniezno zamienił na PSŻ Poznań. Pierwszym był Marcin Nowak, który podpisał umowę w poniedziałek. Natomiast w przeciwnym kierunku powędrował Duńczyk Frederik Jakobsen, który z czerwono-czarnymi związał się na dwa sezony.

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2254 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl