REKLAMAspeedway hero
REKLAMAeWinner Banner

Ireneusz Nawrocki: Nie boję się Rybnika

Ireneusz Nawrocki

Ireneusz Nawrocki (fot. Jarosław Pabijan)

We wtorkowe popołudnie w Rzeszowie odsłonięto niemalże wszystkie karty jeśli chodzi o kadrę klubową na sezon 2019. Beniaminek Nice 1. Ligi Żużlowej stawia na doświadczenie Hancocka czy Sundströma w połączeniu z młodymi jak np. Luke Becker.

W stolicy Podkarpacia w przyszłym sezonie będą ścigać się: Greg Hancock, Nick Morris, Luke Becker, Karol Baran, Ernest Koza, Linus Sundström, Josh Grajczonek, Kai Huckenbeck, Aaron Summers, a także juniorzy: Mateusz Majcher oraz bracia Curzytkowie: Michał i Bartosz. Ważną umowę z klubem posiada także Lewis Rose. - Ten skład daje nam dużo możliwości i plan jest taki, jaki oczywiście zakładaliśmy rok temu, kiedy przychodziłem do Rzeszowa, czyli awans do Ekstraligi – komentuje Nawrocki.

- Uważam, że 3 nazwiska w tym roku, bardzo mocno się wybiją. Jest to Ernest Koza, Josh Grajczonek i nasz junior Majcher, także zobaczycie państwo po sezonie, że będzie się z czego cieszyć – kontynuuje prezes Stali. 

Mimo szerokiego składu drużyny, prezes Nawrocki zapowiada zakontraktowanie jeszcze kolejnych zawodników. - To są zawodnicy, którzy już są. Jest jeszcze 2-3 nazwiska niedopięte do końca, dlatego nie chcemy ich zgłaszać, żeby nam później nie zarzucono, że zgłosiliśmy, a nie jest jeszcze dograne, także jeszcze będą kolejne nazwiska – tłumaczy Nawrocki.  

Drużyna Stali wygląda na papierze bardzo ciekawie. Poza Gregiem Hancockiem, nie ma tam zbyt ”wielkich” nazwisk, jednak są zawodnicy, którzy mają wszystkim coś do udowodnienia, jak Linus Sundström, który po nieudanym sezonie w Ekstralidze przenosi się na jej zaplecze, czy Ernest Koza, który nie wytrzymał presji bycia liderem w Wandzie Kraków. Teraz prawdopodobnie spadnie na niego rola tzw. II linii, co powinno mu pomóc w osiąganiu dobrych wyników. Nie będzie, bowiem czuł na sobie presji związanej z wygrywaniem biegów. Właściciel Stali z optymizmem patrzy w przyszłość.

Zapowiedział, że nie boi się tak silnych drużyn jak chociażby ROW Rybnik. - Planów nie zmieniam. W dalszym ciągu chcemy awansować, dlatego mamy też taki skład. Proszę zobaczyć jak w tym roku jeździł nasz rzeszowiak Karol Baran. Dzisiaj nawet z nim rozmawiałem i mówił, że będzie jeszcze lepiej jeździł i na pewno poniżej dwucyfrówki nie zejdzie. Mimo tego, że do Rzeszowa mam 270 km z domu, a do Rybnika 40 km, to nie boję się Rybnika w tym roku – odważnie deklaruje Ireneusz Nawrocki.

W przyszłym sezonie Panowie będą mieli okazję do jeszcze częstszych rozmów w rzeszowskim parku maszyn

Prezes klubu z Rzeszowa zdradził również kulisy kompletowania składu. - Każdy z nas wpisywał na karteczkę te nazwiska, które chciał widzieć w drużynie. I z tego wzięliśmy taką wypadkową zawodników, którzy dobrze jeżdżą i chcą u nas jeździć. Nie chcieliśmy też nikomu podkupywać zawodników. Nie szaleliśmy z jakimiś holendarnymi kwotami, natomiast skład jest bardzo dobry – skwitował Nawrocki.

Ireneusz Nawrocki uspokoił kibiców, jeżeli chodzi o brak podpisu pod kontraktem Nicka Morrisa. - Wyszliśmy troszkę przed szereg z tą konferencją, ponieważ miała być ona tydzień później i wtedy byłoby bez kłopotów, ale możecie państwo spać spokojnie – kończy prezes Stali.

Kadra Stali Rzeszów na sezon 2019:
Seniorzy

Karol Baran (ur. 1981)
Luke Becker (Stany Zjednoczone) (ur. 1999)
Josh Grajczonek (ur. 1990)
Greg Hancock (Stany Zjednoczone) (ur. 1970)
Kai Huckenbeck (Niemcy) (ur. 1993)
Ernest Koza (ur. 1994)
Nick Morris (Australia) (ur. 1994)
Lewis Rose (Wielka Brytania) (ur. 1989)
Aaron Summers (Australia) (ur. 1988)
Linus Sundström (Szwecja) (ur. 1990)

Juniorzy
Bartosz Curzytek (ur. 2003)
Michał Curzytek (ur. 2002)
Mateusz Majcher (ur. 2002)

źródło: inf. własna

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!

8Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
 • Kibic z Tarnowa do GregTarnów 8 ponad rok temu

  Proszę zobaczyć jak w tym roku jeździł nasz rzeszowiak Karol Baran. Dzisiaj nawet z nim rozmawiałem i mówił, że będzie...Tak samo Kildemand obiecywał Sademu, że będzie liderem :D

 • GregTarnów 7 ponad rok temuocena: 100% 

  Proszę zobaczyć jak w tym roku jeździł nasz rzeszowiak Karol Baran. Dzisiaj nawet z nim rozmawiałem i mówił, że będzie jeszcze lepiej jeździł i na pewno poniżej dwucyfrówki nie zejdzie.
  To przed Baranem sezon życia,bo takich wyników nigdy nie osiągał.Rzeszów ma skład przeciętny ale Nawrocki zakłamuje rzeczywistość.

 • Kibic z Tarnowa do GregTarnów 6 ponad rok temu

  Musielak w Łodzi nieoficjalnie.Dopóki nie będzie podpisu to wszystko jest możliwe ;) Są to właśnie na pewno tacy zawodnicy, którzy rozmawiają z innymi klubami i nie mogą się zdecydować, którą ofertę wybrać. Ale jak Musielak wyląduje w Łodzi, w miejsce Kościucha, to będzie to taki kijek, który wymienił siekierkę.

 • GregTarnów do Kibic z Tarnowa 5 ponad rok temu

  Lider na II ligę. To tak jak było z Keniem w Ekstralidze. On też miał być liderem, ale takim nie był. Jak ktoś...Musielak w Łodzi nieoficjalnie.

 • Kibic z Tarnowa do GregTarnów 4 ponad rok temuocena: 100% 

  Morris będzie jednym z liderów.Ma chłopak potencjał i jest perspektywiczny. Lider na II ligę. To tak jak było z Keniem w Ekstralidze. On też miał być liderem, ale takim nie był. Jak ktoś obliczył, 9 razy dostawał u nas 5-1 w plecy, czyli to tak, jakby całe 2 mecze rywale przywozili go na 5-1. A ile było porażek 4-2? Bjerre to nie jest lider na Ekstraligę, a Morris na I ligę. Jako tzw. II linia to jak najbardziej, ale nie lider. Zobaczymy jeszcze jakie to nazwiska będą o których mówi Nawrocki. Raczej nie Walasek, bo on dogadany z Ostrowem już, ale znając życie pewnie jacyś kelnerzy typu Borowicz, czy Musielak.

 • GregTarnów do Kibic z Tarnowa 3 ponad rok temu

  Z czym do ludzi z takim składem... Łódź zrobi z wiatraki i postawi do pionu. Podsumujmy skład Stali: 49-letni Hancock,...Morris będzie jednym z liderów.Ma chłopak potencjał i jest perspektywiczny.

 • Kibic z Tarnowa 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Dalsza część bo limit znaków.

  Nawrocki w tamtym roku był zły na Grajczonka i bluzgi na niego sypał a tu proszę.. no cóż jak trwoga to do...
  Becker - młody Amerykanin, nikt nic od niego nie wymaga, ale myślę, że pod okiem Grega zrobi postępy i w kilku meczach otrzyma on szansę
  Lewis Rose i Aaron Summers są tak znani i tak utytułowani, że ciężko mi cokolwiek napisać na ich temat xd
  Juniorzy - bez komentarza. Biorąc pod uwagę, że Bartek Curzytek nie będzie mógł występować w lidze, tak co w przypadku kontuzji któregoś z dwójki juniorów? Nikomu rzecz jasna nie życzę, ale zwłaszcza młodzi z powodu braku doświadczenia są często narażeni na różne kontuzje. Szykuje nam się najgorsza para juniorska w lidze, chociaż MIchał jakiś tam talent ma, biegi w II lidze potrafił wygrać, ale myślę, że w Rzeszowie za szybko zrobili z niego wielkiego mistrza. Podsumowując:
  A NA POŁUDNIU ŻADNEJ ZMIANY!!!
  UNIA UNIA UNIA PANY!!!

 • Kibic z Tarnowa 1 ponad rok temu

  Z czym do ludzi z takim składem... Łódź zrobi z wiatraki i postawi do pionu. Podsumujmy skład Stali:
  49-letni Hancock, który lada moment może skończyć karierę, choćby w przypadku poważniejszej kontuzji (której mu oczywiście nie życzę), ale to jest niebezpieczny sport, a on też za Rzeszów umierał nie będzie
  Koza, który zawodził w Krakowie, nie chcieli go nawet w Tarnowie, więc nie mając wyjścia musiał pójść na Ukrainę
  Morris - dobry zawodnik na 2 ligę, bardzo słaby na Ekstraligę, biorąc z tego średnią, jest to solidna II linia na I ligę, zawodnik na 7-8 punktów, ale na pewno nie jako lider
  Sundstrom - w Ekstralipie nic nie pokazał, niewiele lepszy od Mroczki, którego większość tu wyśmiewa, zawodnik podobnie jak Morris na maks 7-8 pkt
  Baran - on i dwucyfrówka? Może w barze, ale na torze nie zrobi więcej jak 4-5 pkt
  Huckenbeck - ciężko o tym gościu cokolwiek powiedzieć. Miał swoje szanse w tym sezonie, ale jechał z niewdzięcznym numerem rezerwowego. Jest to zawodnik bardziej na 2 ligę.

Artykuł załadowany: 0.8533 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl