REKLAMAwanda
REKLAMAPamiątki kibica

Falubazowy szalik ruszył w Polskę. Kierunkiem pierwsza stolica!

Norbert Krakowiak (fot. Tomasz Góralczyk)

Włodarze Falubazu Zielona Góra skończyli już kompletowanie formacji seniorskiej na sezon 2019. Teraz zgodnie z obietnicami czas na wzmocnienia wśród juniorów. Wiele wskazuje na to, że dziś zostanie ogłoszony nowy zawodnik.

Działaczom z Zielonej Góry udało się utrzymać trzon zespołu z ubiegłego sezonu. Jeszcze przed rozstrzygnięciem dwumeczu barażowego z ROW-em Rybnik o dalszej współpracy z Falubazem poinformowali - Patryk Dudek oraz Piotr Protasiewicz, którzy mieli zostać bez względu na wynik rywalizacji z klubem ze Śląska. Autograf pod nową umową złożył także Michael Jepsen Jensen, a w okienku transferowym udało się ściągnąć Nickiego Pedersena i Martina Vaculíka.

W rezerwie pozostaje jeszcze Duńczyk Mads Hansen, a także ewentualnie Krzysztof Jabłoński, który najpewniej dalej będzie członkiem sztabu szkoleniowego w Falubazie, a licencję udało mu się zachować. Bolączką może być tylko formacja juniorska. Karierę seniorską rozpoczyna duet Alex Zgardziński - Sebastian Niedźwiedź, wobec czego jedynym pewniakiem w kadrze Adama Skórnickiego jest Mateusz Tonder. Pozostali jeźdźcy niestety, ale nie gwarantują większego wsparcia dla swojego kolegi i najpewniej trafią do pierwszoligowych i drugoligowych klubów na wypożyczenia lub w ramach instytucji gość.

Na konferencji prasowej Adam Goliński zdradził, że pod koniec tygodnia prawdopodobnie rozstrzygnie się kwestia młodzieżowych zawodników. Dziś w mediach społecznościowych Falubaz wrzucił filmik, w którym widać, że jeden z przedstawicieli klubu wraz z szalikiem udał się w drogę. W taki sam sposób przedstawiono zarówno Pedersena jak i Vaculíka. Wiele wskazywało na to, że samochód z charakterystyczną Myszką Miki udał się w kierunku pierwszej stolicy Polski, co potwierdził kolejny filmik. Na nim kierowca jadący w deszczowej porze skręcił na trasę Toruń, Września, Gniezno. To oznacza, że popołudniu siódmy zespół PGE Ekstraligi pochwali się kontraktem z Norbertem Krakowiakiem, który ma zostać wypożyczony z GTM Startu Gniezno.

Kadra Falubazu Zielona Góra na sezon 2019:
Seniorzy
Patryk Dudek (ur. 1992)
Mads Hansen (Dania) (ur. 2000)
Krzysztof Jabłoński (ur. 1977)
Michael Jepsen Jensen (Dania) (ur. 1992)
Nicki Pedersen (Dania) (ur. 1977)
Piotr Protasiewicz (ur. 1975)
Martin Vaculik (Słowacja) (ur. 1990)

Juniorzy
Nikodem Bartoch (ur. 2001)
Damian Boduch (ur. 2000)
Sebastian Helwig (ur. 2001)
Jakub Osyczka (ur. 2000)
Damian Pawliczak (ur. 1999)
Wojciech Pilarski (ur. 1998)
Mateusz Tonder (ur. 1999)
Nile Tufft (ur. 2001)


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4209 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl