Jest ratunek dla żużla w Coventry?

Żużlowcy Coventry Bees

Żużlowcy Coventry Bees (fot. Ian Charles)

Ostatnie lata nie są najłatwiejsze dla fanów speedwaya w Coventry. Drużyna Pszczół na dobre zniknęła z tabeli Premiership, okopując się w rozgrywkach National League. Dziś jednak stało się jasne, że powrót dużego żużla do brytyjskiego miasta jest coraz bardziej prawdopodobny.

REKLAMAskarb kibica 2020

Jak wiadomo, od dłuższego czasu kwestią sporną pomiędzy klubem żużlowym a innymi podmiotami był stosunkowo nowoczesny Brandon Stadium. Pewien czas temu właścicielem terenu, na którym znajduje się obiekt, został jeden z deweloperów, który miał zamiar zbudować tam osiedle mieszkalne. 

Wczoraj odbyło się jednak spotkanie kibiców, działaczy, zawodników (obecni byli Chris Harris i Daniel King) i lokalnych władz, dotyczące przyszłości sportu w Coventry. Na nim ustalono, iż Brandon Stadium powinien być areną zmagań zarówno żużlowców, jak i kierowców wyścigowych. Tym samym, na wskazanym terenie, wciąż odbywać się będą zawody sportowe, a co za tym idzie po długiej walce, ludzie chcący odbudować zespół Pszczół mogą ze spokojem wrócić do pracy w domu, opuszczając poprzednie lokum, czyli stadion w Leicester.

Przypomnijmy, iż od momentu przejęcia terenu przez prywatną firmę, działaczom rzucano kłody pod nogi. Jedną z nich, najgłośniejszą, było całkowite zdewastowanie stosunkowo nowego stadionu.

źródło: savecoventryspeedway.com


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5853 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl