REKLAMAeWinner Banner

Jest ratunek dla żużla w Coventry?

Żużlowcy Coventry Bees

Żużlowcy Coventry Bees (fot. Ian Charles)

Ostatnie lata nie są najłatwiejsze dla fanów speedwaya w Coventry. Drużyna Pszczół na dobre zniknęła z tabeli Premiership, okopując się w rozgrywkach National League. Dziś jednak stało się jasne, że powrót dużego żużla do brytyjskiego miasta jest coraz bardziej prawdopodobny.

Jak wiadomo, od dłuższego czasu kwestią sporną pomiędzy klubem żużlowym a innymi podmiotami był stosunkowo nowoczesny Brandon Stadium. Pewien czas temu właścicielem terenu, na którym znajduje się obiekt, został jeden z deweloperów, który miał zamiar zbudować tam osiedle mieszkalne. 

Wczoraj odbyło się jednak spotkanie kibiców, działaczy, zawodników (obecni byli Chris Harris i Daniel King) i lokalnych władz, dotyczące przyszłości sportu w Coventry. Na nim ustalono, iż Brandon Stadium powinien być areną zmagań zarówno żużlowców, jak i kierowców wyścigowych. Tym samym, na wskazanym terenie, wciąż odbywać się będą zawody sportowe, a co za tym idzie po długiej walce, ludzie chcący odbudować zespół Pszczół mogą ze spokojem wrócić do pracy w domu, opuszczając poprzednie lokum, czyli stadion w Leicester.

Przypomnijmy, iż od momentu przejęcia terenu przez prywatną firmę, działaczom rzucano kłody pod nogi. Jedną z nich, najgłośniejszą, było całkowite zdewastowanie stosunkowo nowego stadionu.

źródło: savecoventryspeedway.com

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!

0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.775 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl