REKLAMAeWinner Banner

Oficjalnie: Trzech nowych zawodników w Get Well Toruń!

PGE Ekstraliga

Składy

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 listopada 2018, 12:17 komentarzy 8
Norbert Kościuch

Norbert Kościuch (fot. Patryk Kowalski)

Ekipa Get Well Toruń rośnie w siłę! Dziś ekipa z Grodu Kopernika pochwaliła się ściągnięciem dwójki zawodników - Norberta Kościucha i Kamila Kiełbasy oraz wypożyczeniem Maksymiliana Bogdanowicza.

Zarówno Kościuch jak i Bogdanowicz w minionym sezonie startowali w Nice 1. Lidze Żużlowej, zaś Kamil Kiełbasa zbierał szlify w drugoligowym KSM-ie Krosno. Jeśli chodzi o Kościucha, o jego ewentualnym ataku na PGE Ekstraligę mówiło się już od dwóch lat. Od momentu przejścia do Polonii Piła, wychowanek Unii Leszno nie schodzi z bardzo wysokiego poziomu, regularnie zdobywając dwucyfrowe wyniki. W sezonie 2018, w barwach Orła Łódź, popularny "Norbi" wykręcił średnią 2,208, będąc zdecydowanie najlepszym zawodnikiem w zespole Witolda Skrzydlewskiego. Jego przyjście rozwiąże problem torunian z obstawieniem pozycji drugiego krajowego seniora. 

- Miło mi, że obok mnie zasiądą dzisiaj zawodnicy, którzy z całą pewnością będą stanowić o sile żółto-niebiesko-białych, zarówno podczas zbliżającego się sezonu, jak i w kolejnych latach. Mam dzisiaj przyjemność przywitać w naszych barwach Norberta Kościucha, Maksymiliana Bogdanowicza oraz Kamila Kiełbasę, z czego bardzo się cieszę. Norberta nie trzeba nikomu przedstawiać. Wychowanek Unii Leszno, w ostatnich latach meldował się zawsze w czołówce pierwszoligowych rozgrywek. Wystarczy dodać, iż w ostatnich trzech sezonach regularnie awansował do finałów Indywidualnych Mistrzostw Polski – powiedziała Ilona Termińska cytowana przez klubową stronę toruńskiego klubu.

W przypadku Bogdanowicza liczby nie są aż tak imponujące, lecz należy pamiętać, że jest on wciąż młodzieżowcem. Zawodnik, który rozpoczynał swoją karierę w Szwecji, ostatni sezon spędził w barwach Car Gwarant Startu Gniezno, dla którego odjechał 45 biegów, zdobywając średnio 1,378 punktu na bieg. Teraz jednak przed nim zdecydowanie większe wyzwanie - zastąpienie Daniela Kaczmarka. Ściągnięcie Kiełbasy to melodia przyszłości i najpewniej może on liczyć na wypożyczenie w sezonie 2019, kiedy to podstawowy duet stworzy Bogdanowicz z Igorem Kopciem-Sobczyńskim.

Skład Get Well Toruń
Seniorzy
:
Jason Doyle (Australia) (ur. 1985)
Chris Holder (Australia) (ur. 1987)
Jack Holder (Australia) (ur. 1996)
Rune Holta (ur. 1973)
Norbert Kościuch (ur. 1984)
Niels-Kristian Iversen (Dania) (ur. 1982)

Juniorzy:
Maksymilian Bogdanowicz (ur. 1998) - wypożyczony ze Startu Gniezno
Jakub Janik (ur. 2000)
Kamil Kiełbasa (ur. 2001)
Igor Kopeć-Sobczyński (ur. 1999)
Aleks Rydlewski (ur. 2002)
Justin Stolp (ur. 2002)


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.6517 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl