REKLAMAeWinner Banner

Największy szwedzki talent wkracza do Elitserien

Philip Hellstrom-Bangs

Philip Hellstrom-Bangs (fot. Piotr Kin)

Najbardziej znanym i utytułowanym wychowankiem Masarny Avesta jest Tony Rickardsson, sześciokrotny mistrz świata. Z tego samego klubu wywodzi się żużlowiec, który ma szansę nawiązać do jego sukcesów. 15-letni Philip Hellström-Bängs związał się umową ze swoim macierzystym zespołem.

Utalentowany nastolatek w przyszłym roku skończy szesnaście lat i będzie mógł rozpocząć rywalizację z seniorami. Już w tej chwili jest między innymi brązowym medalistą Mistrzostw Świata w kategorii 250cc. – Cieszymy się, że Philip zdecydował się nadal rozwijać z nami i to właśnie w Masarnie spróbuje swoich sił na motocyklach o pojemności 500cc. Nie będziemy nakładać na niego żadnej presji, celem na sezon 2019 będzie to, aby nasz wychowanek sprawdził się w rywalizacji z seniorami w Elitserien – pisze klub z Avesty na swojej stronie internetowej.

To już trzeci klub, z którym Hellström-Bängs związał się umową na sezon 2019. W Allsvenskan reprezentować on będzie Griparnę Nyköping. Natomiast w lidze polskiej Szwed podpisał kontrakt z drugoligową Polonią Piła.

Źródło: se.aktuellspeedway.eu


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.07 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl