REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Mistrzostwa Argentyny wkrótce ruszają. Jeden Polak wybiera się do Ameryki Południowej

Inne kraje

Inne

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 listopada 2018, 17:30 komentarzy 1
Mariusz Fierlej

Mariusz Fierlej (fot. Mateusz Biskup)

22 grudnia rozpoczną się Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Argentyny. Organizatorzy zapraszają teraz żużlowców z innych państw. Wśród najbardziej zainteresowanych udziałem jest polski zawodnik.

Jak donosi lokalny dziennik z Bahia Blanca, „La Nueva”, plany organizacji tegorocznego cyklu są już coraz bardziej zaawansowane. To właśnie w tym mieście rozpocznie się argentyński czempionat 2018/2019. – Zaczęliśmy od dogadania się z Clubem Midgistas del Sur. Mamy jeszcze kilka szczegółów do sfinalizowania, ale możemy to uczynić w późniejszym terminie. Mistrzostwa rozpoczną się 22 grudnia w Bahia Blanca na obiekcie Hector Evaristo Plano – zdradza Cristobal Mulet, prezes lokalnej federacji motocyklowej.

Znamy już także liczbę rund i część lokalizacji. – Nasza koncepcja jest taka, żeby podzielić dziesięć rund pomiędzy Bahia Blanca i inne miejsca. Bahia Blanca przyjmie pięć turniejów, natomiast pozostałe odbędą się gdzieś w okolicy. Póki co pojawiły się propozycje z Carlos Casares i Colonia Barón. Analizujemy również, czy realną opcją jest Olavarría. Wszystko powinno być jasne 8 grudnia, gdy spotkamy się w Casares przy okazji innych zawodów – mówi Mulet.

Jak co roku, wśród uczestników Międzynarodowych Indywidualnych Mistrzostw Argentyny znajdą się obcokrajowcy. Na ten moment trwają rozmowy z potencjalnymi uczestnikami. – Przykładowo prowadzimy zaawansowane negocjacje z Mariuszem Fierlejem. Główną trudnością na ten moment jest cena dolara. Docelowo chcielibyśmy mieć na starcie dwóch polskich żużlowców – stwierdza Argentyńczyk.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0608 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl