REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Niemcy z pięcioma miejscami w eliminacjach MŚ Gladiatorów, ale wystąpi ich sześciu, a chcieliby jeszcze jednego

Max Niedermaier

Max Niedermaier (fot. Piotr Kin)

Pięć miejsc otrzymała niemiecka federacja na eliminacje do cyklu Grand Prix w żużlu na lodzie. Ostatecznie wystąpi jednak sześciu obywateli tego kraju, gdyż… Luca Bauer posiada również włoską licencję.

Jak jednak donosi magazyn Speedweek, Niemcy byli otwarcie zainteresowani wystawieniem jeszcze jednego, de facto siódmego już żużlowca. – Od początku mieliśmy pięć miejsc w eliminacjach. FIM później zastanawiał się, komu podnieść kwotę startową, i byliśmy tym bardzo zainteresowani. Niestety dla nas, ostatecznie padło na Czechów, którzy oczywiście zawsze są gdzieś w obiegu i startują w zawodach, ale chciałbym zauważyć, że to my organizujemy dwie z pięciu rund cyklu Grand Prix – mówi Bernd Sagert, odpowiedzialny w niemieckim związku za ice speedway.

Wspomniany na początku Luca Bauer, a także Hans Weber i Günther Bauer wystartują w rundzie kwalifikacyjnej rozgrywanej w szwedzkiej miejscowości Örnsköldsvik. Natomiast Max Niedermaier, Stefan Pletschacher i doskonale znany z klasycznego żużla Tobias Busch o awans powalczą w fińskim Kauhajoki. Oba te turnieje zaplanowano na 12 stycznia. Z każdego z nich awansuje sześciu najlepszych żużlowców.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0587 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl