REKLAMAeWinner Banner

Sparta zatrzymała lidera – podsumowanie 10. dnia okienka transferowego

Tai Woffinden

Tai Woffinden (fot. Patryk Kowalski)

Tai Woffinden spędzi ósmy z rzędu sezon w Sparcie Wrocław. To informacja, która zdecydowanie przyćmiewa wszystkie inne kontrakty zawarte podczas dziesiątego dnia okienka transferowego.

Aktualnie panujący mistrz świata to postać, która najgoręcej rozgrzewała kuluarowe rozmowy ostatnich dni w żużlowym światku. Powód? Z reguły Brytyjczyk umowę z dolnośląskim klubem przedłużał błyskawicznie, a klub natychmiast się tym chwalił. Teraz z jakiegoś powodu stało się inaczej. Co więcej, wyjątkowo lukratywną ofertę miał na stół położyć Motor Lublin, który nadal poszukuje lidera na warunki ekstraligowe. Woffinden zdecydował się jednak nie zmieniać otoczenia i złożył swój podpis we Wrocławiu.

Ponadto swoją współpracę z dotychczasowymi pracodawcami przedłużyło dwóch młodych polskich seniorów. Obaj za rok będą występować w 2. Lidze Żużlowej. W ten sposób w kadrze Polonii Piła nadal znajduje się przechodzący w wiek seniora Patryk Fajfer, natomiast drużynę z Krakowa reprezentować będzie ten, którego Wanda sprowadzała już w trakcie sezonu jako „strażaka” – 26-letni Wojciech Lisiecki.

Natomiast jedyny żużlowiec, który w sobotę zmienił barwy klubowe, tak właściwie powraca do swojego dawnego zespołu. Sam Masters, bo o nim mowa, przed sezonem 2018 zamienił drugoligowy Ostrów Wielkopolski na pierwszoligowy Lublin. Jego rezultaty nie były jednak zbyt efektowne, dlatego w Motorze nikt nawet nie rozważał zatrzymania Australijczyka na czas występów w PGE Ekstralidze. W efekcie Masters przychodzi na stare śmieci.

Od redakcji: Podczas trwania okienka transferowego każdego wieczoru publikować będziemy podsumowanie dnia. Codziennie w jednym zbiorczym tekście poinformujemy, kto w ciągu ostatnich godzin oficjalnie ogłosił parafowanie nowych umów.

Aktualne składy zespołów:
  

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.134 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl