REKLAMAeWinner Banner

Sparta zatrzymała lidera – podsumowanie 10. dnia okienka transferowego

Tai Woffinden

Tai Woffinden (fot. Patryk Kowalski)

Tai Woffinden spędzi ósmy z rzędu sezon w Sparcie Wrocław. To informacja, która zdecydowanie przyćmiewa wszystkie inne kontrakty zawarte podczas dziesiątego dnia okienka transferowego.

REKLAMAPark Maszyn

Aktualnie panujący mistrz świata to postać, która najgoręcej rozgrzewała kuluarowe rozmowy ostatnich dni w żużlowym światku. Powód? Z reguły Brytyjczyk umowę z dolnośląskim klubem przedłużał błyskawicznie, a klub natychmiast się tym chwalił. Teraz z jakiegoś powodu stało się inaczej. Co więcej, wyjątkowo lukratywną ofertę miał na stół położyć Motor Lublin, który nadal poszukuje lidera na warunki ekstraligowe. Woffinden zdecydował się jednak nie zmieniać otoczenia i złożył swój podpis we Wrocławiu.

Ponadto swoją współpracę z dotychczasowymi pracodawcami przedłużyło dwóch młodych polskich seniorów. Obaj za rok będą występować w 2. Lidze Żużlowej. W ten sposób w kadrze Polonii Piła nadal znajduje się przechodzący w wiek seniora Patryk Fajfer, natomiast drużynę z Krakowa reprezentować będzie ten, którego Wanda sprowadzała już w trakcie sezonu jako „strażaka” – 26-letni Wojciech Lisiecki.

Natomiast jedyny żużlowiec, który w sobotę zmienił barwy klubowe, tak właściwie powraca do swojego dawnego zespołu. Sam Masters, bo o nim mowa, przed sezonem 2018 zamienił drugoligowy Ostrów Wielkopolski na pierwszoligowy Lublin. Jego rezultaty nie były jednak zbyt efektowne, dlatego w Motorze nikt nawet nie rozważał zatrzymania Australijczyka na czas występów w PGE Ekstralidze. W efekcie Masters przychodzi na stare śmieci.

Od redakcji: Podczas trwania okienka transferowego każdego wieczoru publikować będziemy podsumowanie dnia. Codziennie w jednym zbiorczym tekście poinformujemy, kto w ciągu ostatnich godzin oficjalnie ogłosił parafowanie nowych umów.

Aktualne składy zespołów:
  

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.066 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl