REKLAMAeWinner Banner

Szósty Wilk zawył nocą. Szwed nowym nabytkiem krośnian

Jonas Davidsson

Jonas Davidsson (fot. Mateusz Biskup)

Wilk wyje wieczorową pora, a to oznacza, że krośnieński klub ogłasza nazwisko swojego szóstego zawodnika na sezon 2019. Tym razem pochwalono się angażem Szweda, który na chwilę obecną jest najstarszym w kadrze.

Działacze z Krosna budują dość nieobliczalny skład, który może pozytywnie zaskoczyć kibiców czarnego sportu w tym mieście. Formację krajową jak na razie stanowi duet Edward Mazur - Lars Skupień, a zdecydowaną większość składu obcokrajowcy - Słowak David Pacalaj oraz dwójka Duńczyków - Patrick Hansen i Kenneth Hansen. Tym razem pochwalono się czwartym stranieri.

W drugoligowym klubie startował będzie Jonas Davidsson, który w minionym sezonie posiadał kontrakt w innym klubie z Podkarpacia - Stali Rzeszów. Doświadczony jeździec z ekstraligową przeszłością nie dostał jednego żadnego powołania, więc będzie to dla niego powrót na ligowe tory w Polsce po prawie dwóch sezonach. Ostatni raz w naszym kraju ścigał się w maju 2017 roku na torze w... Krośnie. Wywalczył wówczas cztery punkty będąc zawodnikiem gnieźnieńskiego Startu. - Pamiętam, że po obchodzie tor wyglądał na wyjątkowo łagodny. Okazało się jednak, że bardzo duża prędkość na długich prostych zmusza do mocnego kontrowania motocykli na wirażach, niemal w angielskim stylu. Cieszę się, że mogę być członkiem Wilków i zrobię wszystko by maksymalnie pomóc tej nowej drużynie – powiedział Jonas Davidsson po podpisaniu rocznego kontraktu z klubem z Krosna cytowany na stronie klubowej.

Był na celowniku Zdunek Wybrzeża Gdańsk, gdy urazów doznali Mikkel Michelsen oraz Patrick Hougaard, lecz z angażu nic nie wyszło. Nie mógł też liczyć na regularność startów w Elitserien, a jedynym klubem, który dawał mu szansę jazdy była Piraterna Motala. Na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w swojej ojczyźnie wywalczył 123 oczka w 59 biegach. To dało mu średnią 2.085 i dziesiąte miejsce w lidze.

Seniorzy:
Jonas Davidsson (Szwecja) (ur. 1984)
Kenneth Kruse Hansen (Dania) (ur. 1987)
Patrick Hansen (Dania) (ur. 1998)
Edward Mazur (ur. 1994)
David Pacalaj (Słowacja) (ur. 2001)
Lars Skupień (ur. 1997)

Juniorzy:


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2071 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl