REKLAMAeWinner Banner

Dwudniowa cisza przed burzą? - podsumowanie 11. i 12. dnia okienka transferowego

Greg Hancock i Paweł Przedpełski

Greg Hancock i Paweł Przedpełski (fot. Jarosław Pabijan)

Za nami kolejne dwa dni okienka transferowego. W świąteczną niedzielę na rynku było dość cicho i spokojnie, kluby odpuściły udostępnianie informacji o kontraktach. W poniedziałek działo się niewiele więcej.

Podsumowanie transferowe zaczniemy jeszcze od kontraktu, który zakończył nam dziesiąty dzień okienka czyli sprowadzeniu przez działaczy Wilków Krosno doświadczonego Szweda - Jonasa Davidssona. To szósty senior w kadrze klubu, który będzie debiutował w rozgrywkach ligowych w przyszłym sezonie i choć teoretycznie jest to zawodnik z przeszłością ekstraligową to kibice sceptycznie podchodzą do angażu byłego zawodnika m.in. Falubazu Zielona Góra czy Włókniarza Częstochowa. W minionym sezonie w barwach Stali Rzeszów nie odjechał nawet jednego biegu.

Jedenastego listopada na ogłoszenie pierwszego nazwiska musieliśmy czekać do godziny osiemnastej, a transferowe wieści zainaugurował beniaminek Nice 1. Ligi Żużlowej - MDM Komputery TŻ Ostrovia chwaląc się sprowadzeniem Aleksandra Łoktajewa. Wydawało się, że wieczorem kluby nieco uruchomią się w mediach społecznościowych, lecz ostatecznie była cisza. Nawet Wilk nie zawył, choć kibice na to gorąco liczyli. Zapowiedziano jedynie, że nowe nazwisko padnie, ale dopiero w poniedziałek.

12 listopada oficjalnie umowę z Włókniarzem Częstochowa parafował Paweł Przedpełski, o którego angażu w klubie ze Świętego Miasta mówiło się już praktycznie od kilku tygodni. Podpis pod kontraktem na przyszły sezon złożył także Francuz David Bellego, który pozostanie w PSŻ-cie Poznań zadeklarował jeszcze w październiku, lecz dopiero dziś dopełnił wszystkich formalności. Kibiców w Opolu ucieszyła informacja, że trzeci sezon w Kolejarzu spędzi Jarosław Krzywosz, z kolei do Gniezna wraca syn Adama Fajfera - Kevin, który sezon 2018 spędził w klubie spod znaku Skorpiona. Angażem Indywidualnego Wicemistrza Świata z 2017 roku pochwaliła się z kolei Speedway Wanda Kraków, co marketingowo działacze z pewnością powinni wykorzystać.

Niespodzianką były wieści transferowe ze... Świętochłowic. MS Śląsk co prawda w lidze nie startuje i w przyszłym roku to się nie zmieni, ale żużlowcy mogą podpisywać kontrakty z tym klubem. Na taki ruch zdecydował się Witalij Łysak, który tym samym będzie mógł w trakcie sezonu zostać wypożyczonym do dowolnego klubu będącego zainteresowanym jego usługami.

Najprawdopodobniej jeszcze dziś kontrakt ogłoszą Wilki z Krosna, które ogłosiły takową informację w mediach społecznościowych. Kibice muszą spełnić dwa punkty w serwisie Facebook, aby odsłonięto kartę.

źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2464 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl