REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Wanda z kolejnym zawodnikiem. Wicemistrz świata z kontraktem w Krakowie!

2. Liga

Składy

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 listopada 2018, 20:16 komentarzy 1
Michael Hartel

Michael Hartel (fot. Jarosław Pabijan)

Działacze Speedway Wandy Kraków pochwalili się w poniedziałkowy wieczór nazwiskiem kolejnego zawodnika, który parafował umowę na starty w Grodzie Kraka. A choć jest to młody żużlowiec to już utytułowany.

Dotychczas działaczom udało się sfinalizować trzy kontrakty. Zgodnie z przypuszczeniami w Wandzie Kraków nadal startował będzie Wojciech Lisiecki, a jedną z nowych twarzy jest Fin Tero Aarnio. Kontrakt na jazdę w tym drugoligowym klubie parafował także Matěj Kůs, a dziś ogłoszono nazwisko czwartego jeźdźca w kadrze Stanisława Burzy.

Na jego koncie są pojedyncze występy m.in. w Speedway Euro Championship, Speedway of Nations oraz Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów. Na klasycznym torze jego największym sukcesem jest tytuł Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Niemiec, a speedway łączy z jazdą na długim torze, gdzie w 2017 roku został Indywidualnym Wicemistrzem Świata. Teraz czas na debiut w Polsce, a mowa o Michaelu Härtelu. - Wielokrotnie podkreślałem, że będziemy budować skład na miarę naszych możliwości finansowych, bez licytowania się z innymi. Härtel to czołowy niemiecki junior, doskonale radził sobie na długim torze, ale chce skupić się na rozgrywkach klasycznego żużla. Wierzę, że może sprawić sporo niespodzianek w polskiej lidze. Wpisuje się poza tym w naszą wizję składu - zawodników, którzy mają coś do udowodnienia na torze - tłumaczy prezes Speedway Wandy, Paweł Sadzikowski w komunikacie prasowym.

Kadra Wandy Kraków na sezon 2019
Seniorzy:
Tero Aarnio (Finlandia) (ur. 1984)
Michael Härtel (Niemcy) (ur. 1998)
Matěj Kůs (Czechy) (ur. 1989)
Wojciech Lisiecki (ur. 1992)

Juniorzy:


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0351 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl