REKLAMAeWinner Banner

Finalista Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów kolejnym Wilkiem

2. Liga

Składy

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 listopada 2018, 22:24 komentarzy 1
Nick Škorja

Nick Škorja (fot. Jarosław Pabijan)

Jak to już jest w zwyczaju w okienku transferowym,"Wilk" zawył nocą. Klub z Krosna zaprezentował kolejnego zawodnika, z którym związał się kontraktem, a tym razem jest to Słoweniec Nick Škorja.

W tym roku ten dwudziestoletni żużlowiec uzuskał awans do cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Był on pierwszym od czternastu lat reprezentantem Słowenii, który dostąpił tego zaszczytu. W samym cyklu poszło mu jednak słabo i zakończył go z zaledwie 12 punktami, łącznie zgromadzonymi w trzech turniejach, co uplasowało go w drugiej dziesiątce serii.

W poprzednim sezonie mówiono już o tym, że zainteresowanie tym zawodnikiem wykazywali działacze KSM-u Krosno. Słoweniec trafił jednak do nowego klubu z tego miasta i tym samym będzie miał szansę zadebiutować w rozgrywkach ligowych w naszym kraju.

– Pierwszy sezon startów w Polsce będzie dla mnie fajnym wyzwaniem. W tym roku ścigałem się w Lesznie podczas mistrzostw świata juniorów, w których mogłem pojechać lepiej. Zawsze podziwiałem jazdę Darcy Ward’a i podglądałem Jurice Pavlica. Jazda w Wilkach Krosno da mi kontakt z bardzo dobrymi zawodnikami – możemy przeczytać na oficjalnej stronie krośnieńskiego klubu.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.3264 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl