REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Poznaliśmy termin 15. Gali Lodowej w Opolu

Dawid Wiwatowski, Wojciech Lisiecki

Dawid Wiwatowski, Wojciech Lisiecki (fot. Roman Biliński)

We wtorkowy wieczór działacze Hawi Racing Team poinformowali o terminie piętnastej, jubileuszowej Opolskiej Gali Żużla na lodzie. Ta odbędzie się w trzecią sobotę stycznia.

Opolska Gala Żużla na lodzie to impreza widowiskowo-rozrywkowa z elementami rywalizacji sportowej, promującej żużel oraz inne sporty motorowe, z której dochód ze sprzedaży biletów przeznaczany jest na pomoc potrzebującym wsparcia chorym dzieciom. Jak informuje w mediach społecznościowych Hawi Racing Team, tym razem pomoc skierowana zostanie 6-letniemu Antosiowi Siweckiemu z Nysy. Dziecko urodziło się z poważnymi wadami wrodzonymi: przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem, szpotawością stóp, wrodzoną wadą serca i pęcherzem neurogennym. Antoś tuż po urodzeniu przeszedł operację zamknięcia przepukliny oraz wszczepienia zastawki. Pierwsze cztery miesiące życia spędził w szpitalu w Opolu, gdzie lekarze walczyli o jego życie. Ze względu na pęcherz neurogenny musi on być cewnikowany 6 razy na dobę. Do tych czynności potrzebne są specjalne cewniki urologiczne, środki dezynfekcyjne i pielęgnacyjne. Antoś wymaga intensywnej i stałej rehabilitacji oraz opieki specjalistów. Dzięki systematycznej pracy potrafi samodzielnie pełzać i siadać a od niedawna porusza się również na wózku inwalidzkim. Antoś jest wdzięcznym i pogodnym dzieckiem, ciekawym otaczającego go świata. Terapia chłopczyka przekracza możliwości finansowe jego rodziców, dlatego został on podopiecznym Fundacji im. Julki Bonk „Walcz o Mnie”. Organizatorzy wierzą, że przy wspólnej pomocy, choć w części uda się przyczynić do poprawy zdrowia Adasia, dzięki czemu w przyszłości będzie miał szansę na w miarę samodzielne życie. Wsparcie otrzymają także opolskie hospicja - BETANIA i Domowe Hospicjum dla Dzieci.

Impreza odbędzie się 19 stycznia, a jej rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 17:00. Bramy opolskiego Toropolu mają zostać otwarte o godzinie 16. W czternastej edycji opolskiego ścigania na lodzie rywalizowała tylko szóstka zawodników, a turniej padł łupem Marcina Sekuli. Były żużlowiec m.in. Kolejarza Opole wyprzedził w biegu finałowym Lukáša Hromádke. Wojciecha Lisieckiego oraz jego ojca - Romualda. W zmaganiach udział brali także Dawid Wiwatowski i Przemysław Nowak.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.029 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl