REKLAMAwanda
REKLAMAPamiątki kibica

Postanowienia noworoczne? Uprawiam sport!

Nowy rok to czas idealny, jeśli uważamy, że czas zmienić coś w naszym dotychczasowym życiu. To właśnie sprawia, że postanowienia noworoczne cieszą się tak dużym powodzeniem. Jednym z najczęściej powtarzających jest to, które dotyczy uprawiania sportu, nie może być jednak inaczej, skoro siedzący tryb życia stał się zmorą naszych czasów. Niestety, jest to również jedno z tych postanowień, których najtrudniej jest dotrzymać. Jak więc postępować, aby i w naszym przypadku jego realizacja nie zakończyła się rozczarowaniem?

Pomyśl o celu
Jeśli bierzemy na swoje barki wyzwanie, a jednocześnie trudno jest nam odpowiedzieć na pytanie o to, dlaczego jego realizacja jest ważna, nie mamy dużych szans na to, że przedsięwzięcie takie zakończy się powodzeniem. Jeszcze przed realizacją naszego postanowienia dobrze jest więc zastanowić się nad tym, dlaczego chcemy uprawiać sport. Okazuje się, że powodów może być co najmniej kilka.

Wiele osób myśli o zwiększonej aktywności fizycznej przede wszystkim dlatego, że jest to najprostsza droga prowadząca do uzyskania atrakcyjnej sylwetki. Nie ma przecież diety, która gwarantowałaby spektakularne efekty bez odrobiny wysiłku fizycznego. Uprawianie sportu może być jednak receptą na dobre zdrowie, poprawę kondycji, a nawet na poprawę samopoczucia. Początkowo kojarzy się przede wszystkim z wysiłkiem, w pewnym momencie staje się jednak pomysłem na życie. Bywa i tak, że postanowienie noworoczne o uprawianiu sportu jest podyktowane względami praktycznymi, planujemy bowiem letni wypad w góry i wiemy, że bez poprawy kondycji nie skorzystamy z niego nawet w niewielkim stopniu.

Dlaczego zdefiniowanie celu jest tak ważne? Świadomość tego, że uprawianie sportu może zmienić nasze życie na lepsze, przydaje się w chwilach zwątpienia, a tych z pewnością nie zabraknie. Znajomość celu jest więc najlepszym sposobem na radzenie sobie w chwilach zwątpienia.

Znajdź sport dla siebie
Uprawianie sportu to pojęcie szerokie, warto więc zastanowić się nad tym, jaka forma aktywności fizycznej nam samym wydaje się najbardziej atrakcyjna. Nietrudno się domyślić, że każdy ma na ten temat nieco inne zdanie, mamy więc do czynienia zarówno z entuzjastami basenu, jak i z osobami uważającymi, że uprawianie sportu ma sens tylko wówczas, gdy pozwala na wyrwanie się z domu.

Wybierając sport dla siebie nie warto inspirować się aktualnie obowiązującymi trendami, jeśli nie ma w ich przypadku mowy o dyscyplinie, która nam się podoba. Owszem, obecnie mamy do czynienia z modą na bieganie i wiele osób poleca taką formę aktywności, jeśli jednak wydaje się nam, że nie spełnimy się na bieżni, a pokonywanie kolejnych kilometrów nie będzie nam dawało radości, najprawdopodobniej szybko zarzucimy kolejne próby. Znacznie lepszą opcją jest więc wybór sportu, który nam samym wydaje się interesujący nawet, jeśli jest on określany mianem niszowego. W ogólnym rozrachunku ważne jest przecież przede wszystkim to, jak bardzo my sami jesteśmy usatysfakcjonowani, jeśli bowiem nie uprawiamy sportu głównie dla siebie, nie mamy większych szans na zrealizowanie stawianego sobie celu.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez klub Top Fitness, oferujący zajęcia fitness we Wrocławiu.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4761 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl