REKLAMAwanda
REKLAMAPamiątki kibica

Wojciech Malak: Według mnie Gollob jest najlepszym zawodnikiem wszech czasów

Tomasz Gollob (fot. Agnieszka Ratowska)

16 grudnia w bydgoskiej Hali Sportowo – Widowiskowej Łuczniczka odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej halowej „Gramy dla Tomka”. Jednym z organizatorów imprezy jest Wojciech Malak.

Dodatkowo od 1 grudnia trwają aukcje charytatywne, których zysk przeznaczony będzie na pomoc mistrzowi świata z 2010 roku. Wśród gadżetów znajdują się zaproszenia najwyższej kategorii na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland na PGE Narodowym w Warszawie, plastrony PGE IMME oraz wiele innych przedmiotów. Cały zysk z imprezy, w której grać będą m.in. gwiazdy polskiego żużla, przeznaczony będzie na rzecz dalszego leczenia i rehabilitacji Tomasza Golloba. Turniej z udziałem publiczności odbędzie się w godzinach 11:00 – 17:00, a już dziś wiadomo, że w piłkę nożną zagrają m.in. Bartosz Zmarzlik, Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek, Jarosław Hampel, Grzegorz Zengota, Paweł Przedpełski, Artiom Łaguta, Krzysztof Buczkowski, Janusz Kołodziej, Bartosz Smektała, Dominik Kubera i Michał Gruchalski.

- Chcieliśmy zrobić coś dla naszego przyjaciela. Każdy dużo mówi, a jak przychodzi co do czego, to już tak kolorowo nie jest. Chciałbym zaprosić 16 grudnia do hali „Łuczniczka” w Bydgoszczy. Będzie mistrz, będą obecne i byłe gwiazdy sportu. Zapełnijmy „Łuczniczkę” do ostatniego miejsca. Będziemy się dobrze bawić! - mówi Wojciech Malak na łamach portalu speedwayekstraliga.pl.

Czy organizatorzy wydarzenia spodziewali się, że na turnieju zjawi się niemalże czołówka krajowego speedwaya i że turniej wywoła taką reakcję środowiska? - Oczywiście, że się spodziewałem. My, jako żużlowa rodzina, zawsze trzymamy się razem. Na zawodach jesteśmy przeciwnikami, a gdy na arenie gasną światła, to jesteśmy kolegami. Normalnymi ludźmi. I nie ważne, czy to jest Gollob, Hancock, Rickardsson, Crump, inni. To są normalni ludzie. Wiele razy już organizowaliśmy takie turnieje piłki nożnej, tylko nie miało to takiego oddźwięku jak teraz. To jest zrozumiałe, ponieważ mistrz jest tylko jeden.

Jak wyglądała współpraca z Indywidualnym Mistrzem Świata z 2010 roku? - To była czysta przyjemność. Pracować z taką osobą jak Tomasz, to jest po prostu coś, czego nie da się zdefiniować. Według mnie Gollob jest najlepszym zawodnikiem wszech czasów, jeżeli chodzi o czucie motocykla. Nie było i nie będzie w najbliższym czasie żużlowca, który by czuł tak motocykl, jak on. Chciałbym mu podziękować za wszystko, czego mnie nauczył. Zastąpił mi rodziców i tak jest do dnia dzisiejszego. Spotkały mnie w życiu trzy szczęścia – moja córka Martyna, żona Magda i właśnie Tomek.

Honorowy Patronat nad turniejem objęła PGE Ekstraliga, to samo uczynił również Polski Związek Piłki Nożnej, a organizatorzy wystąpili również z wnioskiem o patronat do Prezydenta Miasta Bydgoszczy – Rafała Bruskiego i Prezesa Polskiego Związku Motorowego – Michała Sikory. Schemat turniejowy przewiduje, że 12 drużyn (w tym m.in. 8 reprezentujących każdy klub PGE Ekstraligi) zostanie podzielonych na 2 grupy, w których toczyć będzie się rywalizacja „każdy z każdym”, a potem odbędą się półfinały i finał.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4945 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl