REKLAMAwanda
REKLAMAPamiątki kibica

Klub, który wraca po 21 latach do rozgrywek ligowych, znalazł sponsora

Stadion żużlowy w Koprzywnicy (fot. Tomasz Juskowiak)

W czeskiej Koprzywnicy w ciągu ostatnich lat widać rozwój żużlowego ośrodka we właściwym kierunku. W poniedziałek włodarze tego klubu zawarli umowę ze sponsorem generalnym na sezon 2018.

Na żużlową mapę Koprzywnica powróciła w roku 2017 po ponad ośmiu latach przerwy. Wówczas to miejscowym działaczom udało się zapobiec likwidacji toru w tym mieście oraz przebudować wspomniany owal, dzięki funduszom, zgromadzonym podczas zimowych zawodów w wyścigach motocyklowych na lodzie. W tym samym sezonie zorganizowano tam już cztery imprezy. Podobna sytuacja miała miejsce w roku 2018, kiedy to również rywalizowano w tym mieście w takiej samej ilości wydarzeń. W przyszłym roku przewidziano natomiast już pięć różnego typu imprez, a wliczając w to jedną z rund Międzynarodowych Indywidualnych Mistrzostw Czech w ice speedwayu, może ich być nawet sześć (tu wpływ będą mieć głównie warunki pogodowe).

W sezonie 2019 Koprzywnica odnotuje dodatkowo wielki powrót. Drużyna z tego ośrodka zostanie bowiem zgłoszona do rozgrywek czeskiej 1. Ligi, co nastąpi po okresie przerwy, który wynosił aż 21 lat. W poniedziałek przedstawiciele Klubu z Koprzywnicy podpisali roczną umowę z firmą Walbo Railway z Ostravy, dzięki czemu podmiot ten stał się sponsorem generalnym na sezon 2019. Z pewnością jest to bardzo pozytywna informacja dla kibiców z tego czeskiego ośrodka. W zmaganiach ligowych zespół będzie zatem występował pod oficjalną nazwą AK Walbo Railway Koprzywnica.


źródło: inf. własna / www.plochadraha-koprivnice.org
foto: Tomáš Wanke


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.406 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl