Wanda

Klub, który wraca po 21 latach do rozgrywek ligowych, znalazł sponsora

Stadion żużlowy w Koprzywnicy

Stadion żużlowy w Koprzywnicy (fot. Tomasz Juskowiak)

W czeskiej Koprzywnicy w ciągu ostatnich lat widać rozwój żużlowego ośrodka we właściwym kierunku. W poniedziałek włodarze tego klubu zawarli umowę ze sponsorem generalnym na sezon 2018.

Na żużlową mapę Koprzywnica powróciła w roku 2017 po ponad ośmiu latach przerwy. Wówczas to miejscowym działaczom udało się zapobiec likwidacji toru w tym mieście oraz przebudować wspomniany owal, dzięki funduszom, zgromadzonym podczas zimowych zawodów w wyścigach motocyklowych na lodzie. W tym samym sezonie zorganizowano tam już cztery imprezy. Podobna sytuacja miała miejsce w roku 2018, kiedy to również rywalizowano w tym mieście w takiej samej ilości wydarzeń. W przyszłym roku przewidziano natomiast już pięć różnego typu imprez, a wliczając w to jedną z rund Międzynarodowych Indywidualnych Mistrzostw Czech w ice speedwayu, może ich być nawet sześć (tu wpływ będą mieć głównie warunki pogodowe).

W sezonie 2019 Koprzywnica odnotuje dodatkowo wielki powrót. Drużyna z tego ośrodka zostanie bowiem zgłoszona do rozgrywek czeskiej 1. Ligi, co nastąpi po okresie przerwy, który wynosił aż 21 lat. W poniedziałek przedstawiciele Klubu z Koprzywnicy podpisali roczną umowę z firmą Walbo Railway z Ostravy, dzięki czemu podmiot ten stał się sponsorem generalnym na sezon 2019. Z pewnością jest to bardzo pozytywna informacja dla kibiców z tego czeskiego ośrodka. W zmaganiach ligowych zespół będzie zatem występował pod oficjalną nazwą AK Walbo Railway Koprzywnica.


źródło: inf. własna / www.plochadraha-koprivnice.org
foto: Tomáš Wanke

Strona główna / Felietony / Klub, który wraca po 21 latach do rozgrywek ligowych, znalazł sponsora
Klub, który wraca po 21 latach do rozgrywek ligowych, znalazł sponsora

0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2852 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl