REKLAMAwanda
REKLAMAPamiątki kibica

Sportowy mikołaj spotkał się w Częstochowie z niepełnosprawnymi dziećmi

W czwartek w Klubie Muzycznym Stacherczak w Częstochowie odbyła się 22. edycja imprezy - Gwiazdy Sportu i Estrady Dzieciom, której inicjatorem jest prezes miejscowego Speedway Fan Clubu.

Impreza Gwiazdy Sportu i Estrady Dzieciom to wyjątkowa impreza w częstochowskim kalendarzu. W tym dniu sportowcy wraz ze Świętym Mikołajek spotykają się z niepełnosprawnymi dziećmi. Wszyscy chętni mieli do swojej dyspozycji żużlowców, siatkarzy, piłkarzy, speedrowerzystów oraz gwiazdy, które na co dzień widujemy np. w telewizji jak Irka Bieleninika. - Dziękuję wszystkim za obecność podczas tegorocznej imprezy. Coś, co zrodziło się z potrzeby serca na stałe wpisało się w kalendarz, a niesiona pomoc dla tych dzieci jest cenna - mówił ze sceny Janusz Danek.

Impreza była spotkaniem otwartym, wobec czego w Stacherczaku pojawili się przeróżni fani sportu w Świętym Mieście. Ci, którzy na co dzień fascynują się ściganiem w lewo mieli okazję spotkać się m.in. z reprezentacją forBET Włókniarza Częstochowa, która była reprezentowała przez trenera Marka Cieślaka oraz wracającego do macierzystego klubu Sebastiana Ułamka, a także miejscową młodzież - Adriana Woźniaka, Monikę Nietyksza, Mateusza Świdnickiego oraz Michała Gruchalskiego. Pojawił się także prezes Michał Świącik, wiceprezes Daniel Mlek oraz kierownik drużyny Michał Finfa. - Bardzo mi miło, że miałam okazję wziąć udział w tym wydarzeniu. Była to dla mnie pierwsza wizyta i z przyjemnością będę obecna na kolejnych, o ile tylko dostanę zaproszenie. Cieszę się, że chociaż w małym stopniu mogłam się przyczynić do tego, aby dzieciaki, dla których robiona jest ta impreza, wróciły z niej z uśmiechami na ustach - mówi Nietyksza.

W charytatywnym wydarzeniu udział wzięli także mini żużlowcy UKS Speedway Rędziny, speedrowerzyści Lwów Avia i Lwów Krasnali Częstochowa, a także wymienieni wcześniej piłkarze Rakowa i Skry, a także siatkarze z Piotrem Gruszką na czele.

źródło: inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4005 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl