REKLAMAwanda
REKLAMAPamiątki kibica

Wstrzymana modernizacja Skałki w Świętochłowicach!

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 grudnia 2018, 17:02 komentarzy 10

Stadion im. Pawła Waloszka (Świętochłowice) (fot. Konrad Cinkowski)

Niestety, nie mamy dobrych informacji dla wszystkich kibiców, którzy trzymają kciuki za powrót ligowego speedwaya na świętochłowicką Skałkę. Potwierdzono to, o czym się mówiło - modernizacja obiektu została wstrzymana!

Ledwie dwa miesiące temu po bardzo długim okresie rozstrzygania przetargów na remont im. Pawła Waloszka udało się w końcu podpisać umowę. To miał być bardzo wielki krok w kierunku powrotu MS Śląska na ligową mapę Polski w 2020 roku. - W mieście głód żużla jest ogromny. To tu wykształciły się wspaniałe postaci m.in. Paweł Waloszek, którego imię nosi stadion. Chcemy, by "czarny sport", symbol naszego miasta, na stałe wrócił do miejsca, w którym ma tak bogatą tradycję. Do tego niezbędna jest jednak przebudowa obiektu – podkreślał wówczas w materiale prasowym Dawid Kostempski, który wtedy pełnił jeszcze funkcję prezydenta miasta Świętochłowice.

12 października doszło do wmurowania kamienia węgielnego pod modernizację i została wbita pierwsza łopata, a tydzień później oficjalnie wystartował remont obiektu. Niestety, po niedawnych wyborach na stanowisko prezydenta i wyborze nowej głowy miasta w kuluarach zaczęły pojawiać się głosy, że z różnych przyczyn te prace zostaną wstrzymane i ciężki sprzęt może opuścić stadion przy ul. Bytomskiej 40. Nikt jednak nie chciał się wypowiadać, bowiem liczono, że to tylko plotki.

Dziś już wiemy, że remont faktycznie został wstrzymany, a jako pierwszy potwierdził to oficjalnie w mediach społecznościowych - Michał Widera, który przez kilka ostatnich sezonów był prezesem miejscowego MS Śląska, a obecnie jest jednym z dwóch wiceprezesów.

Skontaktowaliśmy się z klubem w tej sprawie. Niewykluczone, że końcówka roku będzie sądna dla przyszłości tego obiektu. O co może chodzić? Potwierdzenia nie dostajemy, aczkolwiek... kiedy nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze.


10Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
 • Szlaką po oczach do GregTarnów 10 5 miesięcy temu

  Jak teraz nie będzie remontu to już definitywny koniec.Tereny klubu i stadion pójdą pod młotek i tyle będzie.To chyba nie do końca tak łatwo. Sam prezydent o tym nie decyduje.

 • GregTarnów do Szlaką po oczach 9 5 miesięcy temu

  Tyle czasu i walki o powrót i działania jednego gościa niweczą wszystkoJak teraz nie będzie remontu to już definitywny koniec.Tereny klubu i stadion pójdą pod młotek i tyle będzie.

  Edytowany: 5 miesięcy temu

 • Szlaką po oczach do GregTarnów 8 5 miesięcy temu

  Grzesiu ale sam się na prezydenta nie wybrał.Znowu wyborcy zawiedli.Zawsze trzeba wybierać mniejsze zło.No ale zdarzył już zamknąć ponoć teatr, teraz się wziął za zuzel

 • GregTarnów do Szlaką po oczach 7 5 miesięcy temu

  Raczej to będzie czarny scenariusz, ten prezydent to podobno tatalna porażka kulturowaGrzesiu ale sam się na prezydenta nie wybrał.Znowu wyborcy zawiedli.Zawsze trzeba wybierać mniejsze zło.

 • Szlaką po oczach do bart82gkm 6 5 miesięcy temu

  Żal na to patrzeć . Teraz Skałka zarośnie jak inne nieużywane obiekty . Coś czuję że teren sprzedadzą . Tak się...Tyle czasu i walki o powrót i działania jednego gościa niweczą wszystko

 • Szlaką po oczach do GregTarnów 5 5 miesięcy temu

  Ciekawe co będzie dalej z obiecanym remontem.Ubolewam że nie ma żużla w Świętochłowicach.Raczej to będzie czarny scenariusz, ten prezydent to podobno tatalna porażka kulturowa

 • GregTarnów do bart82gkm 4 5 miesięcy temu

  Żal na to patrzeć . Teraz Skałka zarośnie jak inne nieużywane obiekty . Coś czuję że teren sprzedadzą . Tak się...Jakby chodziło o głupią piłkę to inaczej by to wyglądało.A żużel można zgnoić.W Polsce kopana odbiera żużlowi masę dobrych sponsorów.Tam jest pralnia pieniędzy można swobodnie sprzedawać.

 • bart82gkm 3 5 miesięcy temu

  Żal na to patrzeć . Teraz Skałka zarośnie jak inne nieużywane obiekty . Coś czuję że teren sprzedadzą . Tak się niszczy legendy i utytułowany klub.

 • GregTarnów do Szlaką po oczach 2 5 miesięcy temu

  Co za matoł z tego prezydenta. Jak już nie chce pomagać, to niech nie przeszkadza...Ciekawe co będzie dalej z obiecanym remontem.Ubolewam że nie ma żużla w Świętochłowicach.

 • Szlaką po oczach 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Co za matoł z tego prezydenta. Jak już nie chce pomagać, to niech nie przeszkadza...

Artykuł załadowany: 0.4356 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl