Wanda

Wstrzymana modernizacja Skałki w Świętochłowicach!

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 grudnia 2018, 17:02 komentarzy 10
Stadion im. Pawła Waloszka (Świętochłowice)

Stadion im. Pawła Waloszka (Świętochłowice) (fot. Konrad Cinkowski)

Niestety, nie mamy dobrych informacji dla wszystkich kibiców, którzy trzymają kciuki za powrót ligowego speedwaya na świętochłowicką Skałkę. Potwierdzono to, o czym się mówiło - modernizacja obiektu została wstrzymana!

Ledwie dwa miesiące temu po bardzo długim okresie rozstrzygania przetargów na remont im. Pawła Waloszka udało się w końcu podpisać umowę. To miał być bardzo wielki krok w kierunku powrotu MS Śląska na ligową mapę Polski w 2020 roku. - W mieście głód żużla jest ogromny. To tu wykształciły się wspaniałe postaci m.in. Paweł Waloszek, którego imię nosi stadion. Chcemy, by "czarny sport", symbol naszego miasta, na stałe wrócił do miejsca, w którym ma tak bogatą tradycję. Do tego niezbędna jest jednak przebudowa obiektu – podkreślał wówczas w materiale prasowym Dawid Kostempski, który wtedy pełnił jeszcze funkcję prezydenta miasta Świętochłowice.

12 października doszło do wmurowania kamienia węgielnego pod modernizację i została wbita pierwsza łopata, a tydzień później oficjalnie wystartował remont obiektu. Niestety, po niedawnych wyborach na stanowisko prezydenta i wyborze nowej głowy miasta w kuluarach zaczęły pojawiać się głosy, że z różnych przyczyn te prace zostaną wstrzymane i ciężki sprzęt może opuścić stadion przy ul. Bytomskiej 40. Nikt jednak nie chciał się wypowiadać, bowiem liczono, że to tylko plotki.

Dziś już wiemy, że remont faktycznie został wstrzymany, a jako pierwszy potwierdził to oficjalnie w mediach społecznościowych - Michał Widera, który przez kilka ostatnich sezonów był prezesem miejscowego MS Śląska, a obecnie jest jednym z dwóch wiceprezesów.

Skontaktowaliśmy się z klubem w tej sprawie. Niewykluczone, że końcówka roku będzie sądna dla przyszłości tego obiektu. O co może chodzić? Potwierdzenia nie dostajemy, aczkolwiek... kiedy nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze.


10Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
 • Szlaką po oczach do GregTarnów 10 2 miesiące temu

  Jak teraz nie będzie remontu to już definitywny koniec.Tereny klubu i stadion pójdą pod młotek i tyle będzie.To chyba nie do końca tak łatwo. Sam prezydent o tym nie decyduje.

 • GregTarnów do Szlaką po oczach 9 2 miesiące temu

  Tyle czasu i walki o powrót i działania jednego gościa niweczą wszystkoJak teraz nie będzie remontu to już definitywny koniec.Tereny klubu i stadion pójdą pod młotek i tyle będzie.

  Edytowany: 2 miesiące temu

 • Szlaką po oczach do GregTarnów 8 2 miesiące temu

  Grzesiu ale sam się na prezydenta nie wybrał.Znowu wyborcy zawiedli.Zawsze trzeba wybierać mniejsze zło.No ale zdarzył już zamknąć ponoć teatr, teraz się wziął za zuzel

 • GregTarnów do Szlaką po oczach 7 2 miesiące temu

  Raczej to będzie czarny scenariusz, ten prezydent to podobno tatalna porażka kulturowaGrzesiu ale sam się na prezydenta nie wybrał.Znowu wyborcy zawiedli.Zawsze trzeba wybierać mniejsze zło.

 • Szlaką po oczach do bart82gkm 6 2 miesiące temu

  Żal na to patrzeć . Teraz Skałka zarośnie jak inne nieużywane obiekty . Coś czuję że teren sprzedadzą . Tak się...Tyle czasu i walki o powrót i działania jednego gościa niweczą wszystko

 • Szlaką po oczach do GregTarnów 5 2 miesiące temu

  Ciekawe co będzie dalej z obiecanym remontem.Ubolewam że nie ma żużla w Świętochłowicach.Raczej to będzie czarny scenariusz, ten prezydent to podobno tatalna porażka kulturowa

 • GregTarnów do bart82gkm 4 2 miesiące temu

  Żal na to patrzeć . Teraz Skałka zarośnie jak inne nieużywane obiekty . Coś czuję że teren sprzedadzą . Tak się...Jakby chodziło o głupią piłkę to inaczej by to wyglądało.A żużel można zgnoić.W Polsce kopana odbiera żużlowi masę dobrych sponsorów.Tam jest pralnia pieniędzy można swobodnie sprzedawać.

 • bart82gkm 3 2 miesiące temu

  Żal na to patrzeć . Teraz Skałka zarośnie jak inne nieużywane obiekty . Coś czuję że teren sprzedadzą . Tak się niszczy legendy i utytułowany klub.

 • GregTarnów do Szlaką po oczach 2 2 miesiące temu

  Co za matoł z tego prezydenta. Jak już nie chce pomagać, to niech nie przeszkadza...Ciekawe co będzie dalej z obiecanym remontem.Ubolewam że nie ma żużla w Świętochłowicach.

 • Szlaką po oczach 1 2 miesiące temuocena: 100% 

  Co za matoł z tego prezydenta. Jak już nie chce pomagać, to niech nie przeszkadza...

Artykuł załadowany: 0.2874 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl