Trzy nacje wycofały się ze startu w Mistrzostwach Europy Par!

Robert Lambert

Robert Lambert (fot. Jarosław Pabijan)

W ostatnich dniach poznaliśmy podział miejsc dla poszczególnych federacji żużlowych na oba półfinały Mistrzostw Europy Par. Niestety, rozgrywki zapowiadają się być mocno okrojone, bowiem trzy nacje już wycofały się z rozgrywek.

Tegoroczny finał Mistrzostw Europy Par odbył się na torze w duńskim Brovst, gdzie po złoto sięgnęła reprezentacja Polski - Grzegorz Zengota, Tobiasz Musielak i rezerwowy Jakub Jamróg. Podopieczni Janusza Ślączki pokonali m.in. Duńczyków oraz Włochów, a w finale startowali także Szwedzi, Rosjanie, Niemcy i Łotysze. Przyszłoroczny finał zaplanowano w rosyjskim Bałakowie, lecz nim do niego dojdzie rozegrane mają zostać dwa półfinały.

Pierwszy z nich odbędzie się bardzo szybko, bowiem 19 kwietnia w Pardubicach i tam ujrzymy właśnie Polaków. Drugi turniej półfinałowy rozegrany zostanie ponad dwa miesiące później - 29 czerwca we włoskim Terenzano, zaś najważniejsza odsłona czempionatu zaplanowana została na 29 sierpnia. Niestety dla fanów speedwaya mamy złą wiadomość, że nie cieszące się dużym zainteresowaniem zmagania stracą jeszcze bardziej na swojej wartości. Swoją chęć udziału w eliminacjach wycofali: Duńczycy, Szwedzi i Brytyjczycy.

Ci pierwsi mieli rywalizować o awans na czeskim owalu, zaś reprezentanci dwóch kolejnych nacji na włoskiej ziemi. Argumentem wszystkich federacji są kwestie finansowe i daleka podróż uczestników imprezy. Prawdopodobnie będzie to dla tych trzech krajów oznaczać także banicję na start w MEP 2020. 

Wycofanie się jednak trzech ekip spowodowało, że FIM Europe musiało zmienić kwestie regulaminowe. W obu turniejach półfinałowych pojedzie sześć par, wobec czego kibiców czeka nie dwadzieścia jeden, a tylko piętnaście wyścigów i emocji. Pewni udziału w finale są Rosjanie, a w kuluarach mówi się, że być może i Polacy jako obrońcy tytułu. Teraz pozostaje czekać na ostateczny przydział na oba półfinały, co da nam odpowiedzi kto, gdzie i o ile miejsc powalczy.

źródło: Magazyn SpeedwayA-Z.cz


TAGIMEP

0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.843 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl