Finał IMEJ (Równe)

Marko Lewiszyn

Marko Lewiszyn (fot. Roman Biliński)

Na ukraińskim torze w Równe poznamy najlepszego młodzieżowca na Starym Kontynencie. Trzy turnieje eliminacyjne wyłonią nam szesnastu finalistów. Wiemy, że w finale z pewnością ujrzymy reprezentanta Ukrainy.

Żużlowcy osiemnastu federacji powalczą o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy Juniorów. Turnieje eliminacyjne na etapie międzynarodowym rozegrane zostaną 6 lipca na trzech torach: w Grudziądzu, węgierskim Nagyhalász oraz w duńskim Holsted. Na chwilę obecną wiemy, że z dwóch pierwszych eliminacji (w Polsce i na Węgrzech) awans uzyska czołowa piątka, zaś z Kraju Hamleta do finału wjedzie szóstka zawodników. Tutaj jednak FIM Europe zastrzega, że jeśli w gronie szesnastu finalistów zabraknie reprezentanta Ukrainy, wówczas z Holsted również pięciu żużlowców otrzyma przepustkę, a Ukraińcy jako gospodarze finału zaplanowanego na 31 sierpnia otrzymają "dziką kartę" dla swojego jeźdźca.

Przypomnijmy, że złoty medal w niemieckim Stralsund wywalczył w tym sezonie Dominik Kubera, który w finałowych zmaganiach wyprzedził Wiktora Lamparta i Frederika Jakobsena. W najważniejszym turnieju IMEJ pojechali także Wiktor Trofimow (8 punktów, 7 miejsce), Igor Kopeć Sobczyński (7 punktów, 8 miejsce) oraz Hubert Czerniawski (3 punkty, 13 miejsce) i Patryk Wojdyło (2 punkty, 15 miejsce).


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.6205 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl