Piotr Szymański: Mamy już kalendarz przygotowany, czekamy z zatwierdzeniem

Piotr Szymański

Piotr Szymański (fot. Mariusz Sądy)

Wiele wskazuje na to, że jeszcze przed końcem roku kibice czarnego sportu będą mogli zasiąść z kalendarzami w dłoniach i zaplanować wstępnie swoje żużlowe wojaże w kolejnym sezonie.

Znamy już większość dat przyszłorocznych rozgrywek ligowych. Kibiców najbardziej interesowały oczywiście daty spotkań rozgrywek ligowych oraz cyklu FIM Speedway Grand Prix. Włodarze PGE Ekstraligi już zaserwowały nam terminy poszczególnych spotkań o tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Wiemy też, kiedy i gdzie będzie toczyć się walka o punkty w Indywidualnych Mistrzostwach Świata. Częściowo poznaliśmy lokalizację niektórych imprez międzynarodowych w kraju nad Wisłą. Do potwierdzenia zasadniczo zostały już tylko lokalizacje dwóch finałów (pierwszego i czwartego) Speedway Euro Championship, które mają odbyć się w Gorzowie Wielkopolskim (inauguracja) i w Chorzowie (finał).

Kibice więc czekają na dwa ostatnie kalendarze - rozgrywek Nice 1. Ligi Żużlowej oraz 2. Ligi Żużlowej, a także publikowany kalendarz Polskiego Związku Motorowego, w którym dowiemy się o przydziale i terminach poszczególnych imprez krajowych. Radosław Strzelczyk w niedzielę podczas prezentacji Arged TŻ Ostrovii zdradził, że inauguracja ligowa na niższych szczeblach ma nastąpić w marcu, zaś kalendarz poznamy jeszcze przed świętami.

Wszystko przeciąga się przez problemy klubów, bowiem jak pamiętamy dwóm zespołom odmówiono przyznania licencji. - Kalendarz zostanie zatwierdzony na ostatnim grudniowym posiedzeniu zarządu. My jako komisja mamy już ten kalendarz przygotowany, czekamy z zatwierdzeniem. Terminarz powinien być gotowy do 19 grudnia. Niestety, problemy licencyjne stają się tradycją, ale z roku na rok obserwujemy coraz mniejsze kłopoty finansowe klubów. W czwartek przyszły dokumenty z Łodzi. W mojej opinii występ tej drużyny jest niezagrożony. Czekamy na rozwiązanie problemu z Rzeszowem. Ja bym chciał, żeby wszystkie kluby jeździły, ale to zależy od tego, co klub z Rzeszowa przedstawi prezydium zarządu - stwierdził Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego cytowany przez portal polsatsport.pl.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8446 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl