REKLAMAwanda
REKLAMAPamiątki kibica

Bez Speedway Euro Championship i Speedway of Nations na Łotwie!

Maksim Bogdanow (fot. Roman Biliński)

Od jakiegoś czasu w terminarzach międzynarodowych zawodów żużlowych pojawiają się dwa turnieje na Łotwie: półfinał Speedway of Nations w Daugavpils oraz runda SEC w Daugavpils lub Rydze. Chociaż oba wydarzenia są podawane jako potwierdzone, udało nam się ustalić, że żadne z nich nie dojdzie do skutku!

Publikując jeszcze w listopadzie terminarz mistrzostw Europy na przyszły sezon, FIM Europe i One Sport podały do publicznej wiadomości informację o organizacji jednej z rund cyklu SEC na Łotwie 10 sierpnia 2019 roku. Niedługo później media podały także informację, zgodnie z którą 4 maja na torze w Daugavpils odbędzie się pierwszy półfinał zawodów z cyklu Speedway of Nations. Okazuje się jednak, że żadna z tych imprez nie została potwierdzona... i żadna się nie odbędzie. 

- Otrzymaliśmy od państwa pieniądze na przeprowadzenie zawodów żużlowych rangi finału mistrzostw świata - tłumaczy wiceprezes Lokomotivu Daugavpils, Anatolij Zil. - Kwotę zatwierdzono w listopadzie, więc nie mogliśmy już ubiegać się o organizację rundy cyklu Grand Prix, ponieważ kalendarz tego cyklu został ustalony wcześniej. Próbowaliśmy wystarać się o możliwość przeznaczenia tych pieniędzy na organizację rundy SEC lub SoN. Kwestia ta dotarła do rządu, tylko że on po ostatnich wyborach na Łotwie wciąż jest na etapie formowania, toteż nie może w żaden sposób zmienić poprzednich decyzji. Ponieważ SEC to impreza rangi Mistrzostw Europy, a SoN to półfinał mistrzostw świata, na mocy obecnej decyzji nie możemy przeznaczyć na nie państwowych pieniędzy, o czym w odpowiednim czasie poinformowaliśmy naszych partnerów, FIM oraz FIM Europe.

Okazuje się więc, że to wymienione federacje pospieszyły się z publikowaniem informacji o turniejach na Łotwie jako oficjalnej. Jak podkreśla Zil, FIM i FIM Europe były na bieżąco informowane o trudnościach związanych z przeznaczeniem państwowej dotacji na zawody inne niż finały mistrzostw świata i niepewnym wyniku negocjacji.

Gdzie zatem odbędą się wymienione zawody i dlaczego również w oficjalnych źródłach powielany jest kalendarz z błędami? Nie wiadomo. Wiemy jedynie, że Daugavpils zorganizuje w przyszłym roku jedynie półfinał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów, natomiast w Rydze nie zobaczymy zawodów rangi międzynarodowej. Pozostaje mieć nadzieję, że nowy rząd Łotwy okaże się bardziej elastyczny i pomoże tamtejszym ośrodkom w organizacji imprez najwyższej klasy.

źródło: inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4152 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl