Tomasz Rempała: Raczej zakończyłem już uprawianie sportu żużlowego

Dawid Rempała i Tomasz Rempała (fot. Roman Biliński)

Tomasz Rempała jest wychowankiem tarnowskiej Unii. W sezonie 2018 był związany kontraktem „warszawskim” z krakowską Wandą. Wszystko wskazuje na to, iż zawodnik ten nie wróci już do uprawiania sportu żużlowego.

Spory wpływ na taki scenariusz ma fakt, iż jego syn Dawid w maju ubiegłego roku zdał egzamin na licencję żużlową. W związku z tym 40-letni zawodnik postanowi się skupić na pomocy w jego rozwoju.

W sezonie 2018 Tomasz Rempała nie wystąpił w żadnych zawodach, choć początkowo pojawił się na liście startowej czwórmeczu w niemieckim Neustadt-Donau. Obok niego widniały jeszcze nazwiska jego brata – Marcina, Adriana Gomólskiego i Dawida Stachyry. Ostatecznie w turnieju wystąpili zawodnicy zielonogórskiego Falubazu. Jak się okazuje, doszło najpewniej do nieporozumienia i w pierwszej wersji organizatorzy wypuścili nazwiska, które rywalizowały tam w sezonie 2017. – Ten podany skład był chyba identyczny z tym, w jakim jechaliśmy tam rok wcześniej.  W takim zestawieniu wtedy startowaliśmy. W sezonie 2018 organizatorzy nas w ogóle o tym nie informowali. Nie wiem, czemu taką obsadę początkowo podali. Był to po prostu skład, w którym jechaliśmy rok wcześniej. Miałem jeszcze później jakąś możliwość startu, ale przy treningach i startach Dawida, nie było nawet na to czasu – mówił, w rozmowie z portalem speedwaynews.pl, Tomasz Rempała.

Pomimo wspomnianych szans na jakieś występy, pozwalające przedłużyć żużlową licencję, do tego nie doszło. Może to oznaczać, iż naszego rozmówcy nie zobaczymy już na torze w oficjalnych zawodach. Z pewnością skupi się on jednak na pomocy Dawidowi. – Raczej zakończyłem już uprawianie sportu żużlowego. Chcąc teraz startować, musiałbym odnowić licencję, bo ona uległa zawieszeniu. To już jednak chyba na razie koniec (śmiech). Nie zakładam już raczej startów. Będę chciał poświęcić swój czas i skupić się na pomocy synowi – podkreślił.

W niedawnej rozmowie z naszym portalem, Dawid Rempała wspomniał, iż jego marzeniem było wystartowanie w jednym biegu oficjalnych zawodów, spod taśmy ze swoim tatą. Przy założeniach, o których jednak wspomniał on powyżej, będzie to możliwe tylko przy odnowieniu licencji. Na to jednak chyba się nie zanosi… –  Teraz jest to już niemożliwe, bo musiałbym odnowić wspomnianą licencję. Nie zakładam takiego scenariusza, w sezonie raczej nie będę o tym myślał i miał na to czasu – zakończył krótko, Tomasz Rempała.

źródło: inf. własna


4Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
 • Halfap do GregTarnów 4 6 miesięcy temu

  W tym roku nie ma i nie będzie nacisku na awans do PGE Ekstraligi.Najpierw stadion i uporządkowanie finansów. Cel sportowy...to moze zacznijcie oszczedzac? świnka skarbonka bedzie jak znalazł jak awansujecie

 • GregTarnów do Halfap 3 6 miesięcy temu

  nawet jak z tej 4 milionowej transzy trzeba bylo bańke poświecić na spłaty długów to i tak macie budzet zajefajny. 3mln...W tym roku nie ma i nie będzie nacisku na awans do PGE Ekstraligi.Najpierw stadion i uporządkowanie finansów. Cel sportowy to walka o awans do fazy play-off Nice 1. Ligi Żużlowej.

 • Halfap do GregTarnów 2 6 miesięcy temu

  Azoty będą dalej sponsorować Unię…4 bańki na sezon…ładnie ładnie…+ bilety, i budżet zapięty.nawet jak z tej 4 milionowej transzy trzeba bylo bańke poświecić na spłaty długów to i tak macie budzet zajefajny. 3mln od azotów, pewnie banka z biletów, telewizji i od sponsora ligi, plus małe co nieco od innych sponsorów. żyć nie umierac. można jezdzic.

 • GregTarnów 1 6 miesięcy temu

  Azoty będą dalej sponsorować Unię…4 bańki na sezon…ładnie ładnie…+ bilety, i budżet zapięty.

Artykuł załadowany: 0.3617 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl