REKLAMAwanda
REKLAMAPamiątki kibica

Żużlowy Wieczór w Lesznie pod znakiem udanej kariery Bernarda Jądera

(fot. mbpleszno.pl)

9 stycznia w Galerii Lochy Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się żużlowy wieczór zatytułowany - udana kariera Bernarda Jądera. Udział w niej wezmą m.in. główny bohater, a także jego brat oraz syn.

Inicjatorem spotkania jest Wiesław Dobruszek spod którego to pióra wyszła właśnie kolejna pozycja z cyklu „Asy żużlowych torów”. Będzie ona poświęcona właśnie Bernardowi Jąderowi, który licencję żużlową uzyskał w czerwcu 1968 rou, by tego samego roku zadebiutować w meczu ligowym i w dwóch biegach przeciwko Polonii Bydgoszcz zdobyć jeden punkt. Na pierwsze sukcesy na krajowej arenie przyszło mu czekać do 1972 roku, kiedy to na własnym torze zdobył tytuł Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Polski. Komplet punktów Jądera pozwolił mu wyprzedzić Jerzego Szczakiela (14 pkt.) oraz Leszka Marsza (11 punktów), a w turnieju startowali także m.in. Bogusław Nowak, Marian Wardzała, Paweł Protasiewicz czy Ryszard Fabiszewski.

Tego samego roku Jąder zajął drugie miejsce w 7. edycji Srebrnego Kasku, w którym to w ośmiu rundach zgromadził 67 punktów (od dorobku odliczano dwa najgorsze wyniki). W drugiej połowie lat 70. należał do ścisłej czołówki polskich żużlowców, dwukrotnie (1978 w Gorzowie Wielkopolskim i 1980 w Lesznie) zdobywając złote medale Indywidualnych Mistrzostw Polski. W swojej karierze reprezentował on w latach 1968-1983 barwy Unii Leszno, zaś od 1984 do 1988 zdobywał punkty dla Unii, ale tej z Tarnowa. W barwach klubu leszczyńskiego zdobył dwa złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski (1979, 1980). Poza tym dwukrotnie (1977, 1983) zdobył medale srebrne oraz trzykrotnie (1975, 1976, 1981) – brązowe.

Spotkanie w ramach żużlowego wieczoru będzie zatytułowane - "Udana kariera Bernarda Jądera" i udział w niej weźmie główny bohater, a także jak już wspomnieliśmy - Zbigniew Jąder (brat) i Maciej Jąder (syn) czyli również byli żużlowcy. Spotkanie odbędzie się 9 stycznia (środa) o godzinie 17 w Galerii Lochy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie przy ul. Bolesława Chrobrego 3. Jak informuje Wiesław Dobruszek, wstęp będzie wolny.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5486 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl