Mistrz Świata nie przyleci do Polski bronić tytułu!

Od lewej: Cody Chadwick, Joel Chadwick, Daniel Robb

Od lewej: Cody Chadwick, Joel Chadwick, Daniel Robb (fot. Maciej Laskowski)

Pod koniec lipca w naszym kraju wystartują speedrowerowe Mistrzostwa Świata. Poznaliśmy właśnie pierwszych uczestników nowego czempionatu.

Mistrzostwa Świata w speedrowerze wystartują 26 lipca w Świętochłowicach od dwóch test meczów reprezentacji Polski (kobiet i juniorów) z ekipą Wielkiej Brytanii. W kolejnych dniach speedrowerzyści będą się ścigać jeszcze w Kaletach i Poczesnej (woj. śląskie), a także w Żołędowie, Toruniu oraz Lesznie. Ci, którzy na co dzień ścigają się na tych mniejszych owalach, ale też fascynuje ich rywalizacja w lewo będą walczyć o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata w formule: Weteranów (od 40 lat w górę), Open (do lat 39), Juniorów (do lat 18), a także Kobiet oraz chłopców i dziewcząt do lat 16. Po potwierdzeniu przez International Cycle Speedway Federation terminów oraz lokalizacji zmagań, Australijska Federacja Speedrowerowa zgłosiła pierwszych uczestników czempionatu.

Na chwilę obecną Australijczycy zgłosili jedenastu swoich reprezentantów, a wśród nich m.in. Rob Fleming, Paul White, Tyron Walters, Lucy Millican, Brad Hoppo, Braylan MacDonald czy Simon Harley. Nie zabraknie także oczywiście czołowych jeźdźców z Antypodów, bowiem tamtejsza federacja potwierdziła przylot m.in. Shane Bentleya (IMŚJ z 2015 roku), Bobby'ego McMillana (zdobywca Pucharu Federacji w 2015 roku) czy także aktualnego Indywidualnego Wicemistrza Świata w kategorii "Open" - Cody'ego Chadwicka. Jak informował pod koniec ubiegłego roku magazyn 3318news.co.uk pod znakiem zapytania stał występ najlepszego jeźdźca globu - Joela Chadwicka. Wszyscy wierzyli, iż ostatecznie uda mu się zawitać do kraju nad Wisłą, aby stanąć do walki o obronę mistrzowskiej korony. Dodatkowo jego udział w mistrzostwach jeszcze bardziej podniósłby prestiż rozgrywek. Na starcie zabraknie wcześniej zapowiadanej Holly Greenhalgh - wicemistrzyni do lat 16, która poinformowała o swojej absencji w mediach społecznościowych.

Niestety, w piątek udało nam się potwierdzić fakt, iż Indywidualnego Mistrza Świata na starcie zabraknie. Powodem absencji zawodnika będzie praca. W sporcie wciąż amatorskim, a takim jest nadal speedrower jeźdźcy ścigają się głównie z pasji i nie zarabiają za to pieniędzy. Joel Chadwick przegrał z faktem, iż w okresie wakacyjnym w jego firmie planowanych jest wiele urlopów, a on jest jednym z tych, którzy wolne dostaną, ale w innym terminie. To z pewnością wielka strata dla tejże rywalizacji.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.578 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl