REKLAMAwanda
REKLAMAPamiątki kibica

Polonia z nowym właścicielem pojedzie w Nice 1. LŻ?!

2 Liga

Składy

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 stycznia 2019, 10:33 komentarzy 1

Władysław Gollob (fot. Jarosław Pabijan)

Władysław Gollob przestał pełnić funkcję właściciela bydgoskiej Polonii. Gryfy teraz będą zarządzane przez Jerzego Kanclerza i jest mocno prawdopodobne, że wystartują w Nice 1. Lidze Żużlowej!

Najstarszy z rodu Gollobów sprzedał swoje udziały w klubie Jerzemu Kanclerzowi. Taki ruch zapowiadano już od bardzo dawna, a w październiku dodatkowo Kanclerza wyznaczono na prezesa klubu. Dla Władysława Golloba kończy się tym samym pewien etap w życiu. Jak podsumowuje ostanie trzy lata, kiedy rządził na Sportowej 2? - Uważam, że coś dla Polonii zrobiłem. Wspólnie z Jerzym Kanclerzem umniejszyliśmy dług klubu do stanu właściwie zerowego. Poza tym, utrzymałem przy życiu Polonię w tym najtrudniejszym okresie, kiedy zadłużenie było ogromne, a perspektywy marne. Bydgoski żużel wyszedł z najgorszego, finansowego dołka. Oczywiście, Polonii brakuje środków żeby funkcjonować na wyższym, sportowym poziomie. Na to jednak potrzeba czasu. Mam nadzieję, że od teraz będzie już tylko lepiej - mówi na łamach portalu pomorska.pl.

- Mam orientację w środowisku żużlowym i środowisku bydgoskim. Po ostatnim sezonie doszedłem do wniosku, że Polonii potrzebny jest bardziej prężny organizator. Taki, który spełni oczekiwania kibiców i lepiej się do nich dostosuje. Dlatego w październiku powołałem Jerzego Kanclerza na prezesa Polonii, a przejęcie przez niego udziałów było naturalną konsekwencją - dodał Władysław Gollob.

W piątek wystartował konkurs na dziką kartą w Nice 1. Lidze Żużlowej. Do 15 stycznia ma się rozstrzygnąć ostateczna obsada rozgrywek na zapleczu PGE Ekstraligi i bardzo duże szanse na to, by tę lukę uzupełnić po Stali Rzeszów ma bydgoska Polonia! Taką opcję rozważać ma Jerzy Kanclerz, a namawiać go mocno ma do tego Tomasz Gollob. Zerkając na obecną kadrę biało-czerwonych można przypuszczać, że jeśli tak by się stało, to ktoś musi wzmocnić tę ekipę, by ta miała szansę się utrzymać. Z całym szacunkiem do zawodników, ale Bergé, Adamczak, Brzozowski czy Wells przy obecnym poziomie byliby raczej chłopcami do bicia, a takowe rozwiązanie byłoby mocno nieopłacalne.


1Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  • GregTarnów 1 5 miesięcy temu

    Siedem w pierwszej i siedem w drugiej lidze.Polonia również nie przystąpi do konkursu.

Artykuł załadowany: 0.4649 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl