Bartosz Zmarzlik szósty w plebiscycie na Sportowca Roku 2019!

Bartosz Zmarzlik (fot. Patryk Kowalski)

Rozstrzygnęły się losy plebiscytu na najlepszego Sportowca Roku 2018 w Polsce. W czołowej dziesiątce znalazł się przedstawiciel sportu żużlowego - Bartosz Zmarzlik!

Pierwszy etap głosowania w 84. Plebiscycie na najlepszego Sportowca Roku 2018 zakończył się w piątek o godzinie 17. W ten sposób wyłoniono dziesiątkę z dwudziestki nominowanych. Wyniki pozostawały ściśle tajne do rozpoczęcia transmisji Gali. W czołówce znalazł się Bartosz Zmarzlik, który zakwalifikował się do drugiego etapu. Od początku faworytem wydawał się być skoczek narciarski - Kamil Stoch, któremu ewentualny triumf miał odebrać siatkarz Bartosz Kurek.

Fanów czarnego sportu najbardziej interesował los przedstawiciela czarnego sportu, Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu - Bartosza Zmarzlika, na którego koncie w minionych miesiącach zapisaliśmy także srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Otarł się o medal Indywidualnych Mistrzostw Polski, bowiem podczas leszczyńskiego finału zajął czwarte miejsce po wykluczeniu w finałowym wyścigu. Był także najskuteczniejszym zawodnikiem w PGE Ekstralidze, gdzie w osiemnastu spotkaniach wykręcił 237 punktów i 5 bonusów, co przy 94 biegach dało mu średnią biegową 2.574.

Podczas tegorocznej Gali Mistrzów Sportu zajął ostatecznie szóste miejsce, wyprzedzając m.in. Anitę Włodarczyk czy Roberta Lewandowskiego. Statuetkę naszemu żużlowcowi wręczał Czesław Lang. Triumfował Bartosz Kurek przed Kamilem Stochem i Michałem Kubiakiem.

Ciekawą informację w serwisie Twitter przekazał dodatkowo Rafał Gurgurewicz.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5474 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl