Zwycięstwem Maxa Fricke zakończył się 4. finał Indywidualnych Mistrzostw Australii, który w środę rozegrany został na torze w Albury. Żużlowiec ma już osiem punktów przewagi nad wiceliderem w klasyfikacji!
Koncertowa wręcz jazda Maxa Fricke, który tylko raz oglądał plecy rywala, a było to w biegu czwartym kiedy to uległ Samowi Masterowi dała już osiem punktów przewagi nad wiceliderem w generalce, którym będzie przed ostatnią rundą Rohan Tungate. Trzeci jest obecnie Chris Holder, który do Fricke traci dziewięć, a do Tungate'a jeden punkt. Ciasno także pod kreską, gdzie toczy się walka o ostatnie miejsce w eliminacjach do Grand Prix 2020.
Finałowe zmagania zaplanowano na sobotę w Kurri Kurri.
Wyniki:
1. Max Fricke (2,3,3,3,3,4) 18+1 msc w finale "A"
2. Rohan Tungate (3,2,3,3,3,3) 17+2 msc w finale "A"
3. Brady Kurtz (3,3,1,2,2,1) 12+4 msc w finale "A"
4. Chris Holder (1,2,3,1,3,2) 12+1 msc w finale "B"+3 msc w finale "A"
—
5. Jack Holder (2,2,1,3,3) 11+2 msc w finale "B"
6. Jaimon Lidsey (1,3,3,2,1) 10+3 msc w finale "B"
7. Sam Masters (3,1,2,2,2) 10+4 msc w finale "B"
—
8. Nick Morris (2,0,2,3,2) 9
9. Ryan Douglas (0,3,2,1,2) 8
10. Todd Kurtz (0,2,2,1,1) 6
11. Zane Keleher (3,1,0,0,0) 4
12. Justin Sedgmen (1,0,1,1,2) 4
13. Ben Cook (2,1,0,0,0) 3
14. Jordan Stewart (1,1,0,0,1) 3
15. Kye Thomson (0,0,1,0,1) 2
16. Zach Cook (0,W,0,1,0) 1
17. Josh Pickering – nie startował
18. Aden Clare – nie startował
Bieg po biegu:
1. Keleher, B. Cook, Stewart, Thomson
2. Tungate, J. Holder, Ch. Holder, Douglas
3. B. Kurtz, Morris, Sedgmen, T. Kurtz
4. Masters, Fricke, Lidsey, Z. Cook
5. Fricke, Tungate, B. Cook, Morris
6. Douglas, T. Kurtz, Keleher, Z. Cook (W/Su)
7. B. Kurtz, J. Holder, Masters, Thomson
8. Lidsey, Ch. Holder, Stewart, Sedgmen
9. Lidsey, Douglas, B. Kurtz, B. Cook
10. Tungate, Masters, Sedgmen, Keleher
11. Ch. Holder, Morris, Thomson, Z. Cook
12. Fricke, T. Kurtz, J. Holder, Stewart
13. J. Holder, Sedgmen, Z. Cook, B. Cook
14. Fricke, B. Kurtz, Ch. Holder, Keleher
15. Tungate, Lidsey, T. Kurtz, Thomson
16. Morris, Masters, Douglas, Stewart
17. Ch. Holder, Masters, T. Kurtz, B. Cook
18. J. Holder, Morris, Lidsey, Keleher
19. Fricke, Douglas, Thomson, Sedgmen
20. Tungate, B. Kurtz, Stewart, Z. Cook
Finał "B":
21. Ch. Holder, J. Holder, Lidsey, Masters
Finał "A":
22. Fricke, Tungate, Ch. Holder, B. Kurtz
Klasyfikacja generalna:
1. Max Fricke (17,13,18,18) 66
2. Rohan Tungate (16,14,11,17) 58
3. Chris Holder (12,18,15,12) 57
—
4. Jack Holder (11,10,10,11) 42
5. Brady Kurtz (8,12,9,12) 41
6. Sam Masters (10,10,9,10) 39
7. Jaimon Lidsey (10,5,13,10) 38
8. Nick Morris (7,18,11,9) 35
9. Ryan Douglas (6,10,3,8) 27
10. Jordan Stewart (11,6,6,3) 26
11. Todd Kurtz (6,6,5,6) 23
12. Justin Sedgmen (0,5,9,4) 18
13. Ben Cook (5,6,1,3) 15
. Zane Keleher (5,1,5,4) 15
15. Kye Thomson (1,5,2,2) 10
16. Zach Cook (3,1,2,1) 7
17. Josh Pickering (1,NS,NS,NS) 1
źródło: inf. własna
Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News
Obserwuj nas!