REKLAMAwanda
REKLAMAPamiątki kibica

Znamy pierwszych uczestników XVI Memoriału Edwarda Jancarza

Bartosz Zmarzlik i Peter Kildemand (fot. Sebastian Siedlik)

XVI Memoriał Edwarda Jancarza zainauguruje oficjalnie sezon 2019 w Gorzowie Wielkopolskim. Nim ta impreza się odbędzie podopiecznych Stanisława Chomskiego czeka jednak kilka treningów punktowanych.

Żużlowcy Cash Broker Stali Gorzów tegoroczny sezon ligowy rozpoczną 5 kwietnia (piątek) meczem wyjazdowym w Częstochowie, by tydzień później (12 kwietnia) zmierzyć się na własnym terenie z beniaminkiem PGE Ekstraligi - Speed Car Motorem Lublin. By należycie się przygotować do rozgrywek ligowych podopieczni Stanisława Chomskiego, o ile pozwoli na to pogoda, rozegrają _ treningów punktowanych, a zwieńczeniem przygotowań będzie szesnasta edycja memoriału ku pamięci miejscowej legendy. - Tydzień przed inauguracją zorganizujemy Memoriał Edwarda Jancarza. Tym razem będzie miał on miejsce w sobotę, dlatego że w niedzielę startuje już pierwsza kolejka Nice 1. Ligi Żużlowej oraz 2. Ligi Żużlowej, a my nie chcemy wchodzić w kolizję z terminami. Uważamy, że sobota to bardzo dobry dzień, dlatego taka właśnie, a nie inna data - wyjaśnia Ireneusz Zmora na łamach Radia Gorzów powody tak wczesnej daty zawodów.

W mediach społecznościowych Stali Gorzów pojawiło się zapytanie czy kibice miejscowej drużyny chcieliby ujrzeć na torze byłego zawodnika swojej drużyny, który obecnie reprezentuje barwy Get Well Toruń. Ponad sto pięćdziesiąt osób pozytywnie odebrało tę informację oddają głos, że tak, chcieliby ujrzeć Iversena na obiekcie przy ul. Śląskiej. Ireneusz Zmora zdradził pierwsze nazwiska uczestników zawodów, które raczej nikogo nie dziwią. - To już jest ten moment, w którym możemy zacząć zapraszać zawodników do udziału w tej imprezie. Oczywiście w tej imprezie wystartują zawodnicy gorzowskiej Stali na czele z Bartoszem Zmarzlikiem, Krzysztofem Kasprzakiem czy Szymonem Woźniakiem, a także nasze nowe, duńskie nabytki (Anders Thomsen i Peter Kildemand - dop. red.). Liczymy na to, że będzie to impreza, która będzie najlepszą tego typu imprezą w Polsce, bowiem tak mocno obsadzonej memoriałowej imprezy nie ma nigdzie.

- 17 lutego drużyna pod okiem Stanisława Chomskiego wyjeżdża do Szklarskiej Poręby. Tam będzie czas na treningi oraz integrację, aby w sezonie był monolit. Niezależnie jaka będzie pogoda chcemy mieć gotowy stadion na 10 marca. 22 marca zorganizujemy imprezę o nazwie Press Day, choć nazwa może mylić. To nie będzie tylko czas dla dziennikarzy, ale także dla kibiców, aby pozyskać autograf, zrobić sobie zdjęcie z zawodnikami czy zobaczyć w parku maszyn z bliska jak wygląda trening, sprzęt czy przygotowania. Nazajutrz cała drużyna wyjeżdża na sparing do Grudziądza. 24 marca z kolei jest pierwszy oficjalny sparing Stali Gorzów na własnym torze przed sezonem 2019 i będzie to rewanż z GKM. Próba generalna przed Memoriałem, który będzie zaś próbą generalną przed inauguracją ligową.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4251 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl