Wstrząśnięte, nie zmieszane (5): Zamknąć w pokoju bez internetu...

Felietony

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 lutego 2019, 20:00 komentarzy 2

Kacper Gomólski (fot. Sebastian Siedlik)

Kacper Gomólski – zawodnik młody, z karierą stojącą przed nim otworem, trochę zagubiony po nieudanym sezonie w Zielonej Górze, ale na pewno z dużym potencjałem i ogromnym duchem walki na torze. Darzę go wielką sympatią, również za jego postawę poza torem.

Długo biłem się z myślami, czy w ogóle jest sens pisania tego tekstu, ale napięta atmosfera wokół zawodnika już opadła i na pewno mu nie zaszkodzę. W "internetach" nie dało się nie zauważyć fali hejtu, jaki wylewano na zawodnika, po ogłoszeniu akcji zbiórkowej na jego rzecz. Dla mnie, negatywne nastawienie części kibiców jest totalnie niezrozumiałe, grubo przesadzone i bardzo „GinGera” krzywdzące. Niestety, na komentarze internautów nie ma się większego wpływu, ale dawać podwaliny do tego, by one powstawały, to już można byłoby sobie darować, prawda? Pytanie, retoryczne... Ale do rzeczy.

Gomólski, będąc żużlowcem zawodowym, mającym swoją firmę, ma prawo zbierać fundusze na działalność w taki sposób, jaki chce, zwłaszcza kiedy jest on legalny. Czym zbiórka pieniędzy, poprzez popularny portal przeznaczony do tego, różni się od sprzedaży gadżetów w sklepikach internetowych zawodników? Czym odróżnia się w/w akcja od jeżdżenia do sponsorów, w celu pozyskania środków na swoją działalność? Niczym... W każdym przypadku działa to na zasadzie handlu wymiennego. Tu Kacper, za datki, rozdaje swoje gadżety. W każdym przypadku wpłaty są dobrowolne i nikt nikogo do nich nie zmusza. Zastanawia mnie tylko jeden fakt – dlaczego tym hejterom nie przeszkadza sytuacja, w której to zawodnicy są opłacani z kieszeni podatników i wbrew ich woli? Nikt nie widzi problemu w tym, że zawodowiec dostaje setki tysięcy złotych, które mogłyby być przeznaczone na place zabaw dla dzieci czy zbudowanie podjazdów dla niepełnosprawnych. Hejt najpewniej powstał w wyniku prostoty zabiegu, kreatywności zawodnika czy jego menadżera. Sposób łatwy, ograniczający koszty i w pewien sposób skuteczny, w dodatku z pełnym wglądem każdego, kto tylko chciał.

Ogólnie tendencja w naszym kraju jest bardzo niepokojąca, na co zwracały już uwagę takie persony jak Jurek Owsiak z WOŚP, Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru Mru czy z naszego „ogródka” – Tomasz Dryła. I wydaje się, że to do nikogo nie dociera. Zastanawiające, co musi się stać, żeby przemówiło to niektórym do rozsądku... Mało już było tragedii, związanych z presją na wynik, ciągłym „parciem” klubów na medale? Trzeba kolejnej, związanej z hejtem? Patrząc na znieczulicę i społeczne przyzwolenie na takie zachowanie, dochodzę do wniosku, że chyba najprostszym sposobem byłoby zamknięcie niektórych osób w pokoju bez popularnego „neta”. A szkoda, bo iść z duchem czasu, wcale nie oznacza być „płytkim” we wrażliwości i poczuciu dobrego gustu.

Oceń nasz felieton!
Strona główna / Felietony / Wstrząśnięte, nie zmieszane (5): Zamknąć w pokoju bez internetu...

Wstrząśnięte, nie zmieszane (5): Zamknąć w pokoju bez internetu...

Wstrząśnięte, nie zmieszane (5): Zamknąć w pokoju bez internetu...

2Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  • Szlaką po oczach do Łukasz UT 2 5 miesięcy temu

    Zamknac kogoś bez neta większość by nie wytrzymała ale niektórym to jest wskazane haha a co do Gomólskiego na...Niestety obecna tendencja w Ekipie nie daje szansy na rozwój. Za dużo jest średniaków z zagranicy

  • Łukasz UT 1 5 miesięcy temu

    Zamknac kogoś bez neta większość by nie wytrzymała ale niektórym to jest wskazane haha a co do Gomólskiego na ekstraligę się nie nadaje a 1 liga to poziom w sam raz dla niego w Gdańsku będzie mocnym punktem z reszta jego jazdę w Tarnowie wspominam miło.

    Edytowany: 5 miesięcy temu

Artykuł załadowany: 0.5763 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl