Znamy terminarz SEC 2019!

Stadion Śląski (Chorzów)

Stadion Śląski (Chorzów) (fot. materiały prasowe)

W piątkowy wieczór organizatorzy Indywidualnych Mistrzostw Europy odsłonili karty, jeśli chodzi o organizację finałów w sezonie 2019. Tym samym cztery turnieje, decydujące o podziel medali odbędą się w Niemczech, Polsce oraz Danii.

Pomimo tego, że jeszcze w ubiegłym roku podano do informacji, iż seria TAURON Speedway Euro Championship swój pierwszy finał powinna mieć w czerwcu, to uległo zmianie. Tak samo, jak wówczas zakładano, że jeden z turniejów finałowych odbędzie się na Łotwie, już od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że jednak zawody nie odbędą się w tym kraju. Ostatecznie finały odbędą się w niemieckim Güstrow, w Toruniu, w duńskim Vojens, a najlepszego żużlowca Europy poznamy podobnie, jak w 2018 roku, pod koniec września w Chorzowie.

Na ten moment, pewnymi udziału w SEC 2019 są zawodnicy, którzy zajęli miejsca od pierwszego do piątego w klasyfikacji generalnej cyklu w ubiegłym roku. Są to Leon Madsen, Jarosław Hampel, Robert Lambert, Mikkel Michelsen oraz Antonio Lindbäck. Kolejne dziesięć miejsc zarezerwowane jest dla zawodników, którzy przebrną przez kwalifikacje lub otrzymają stałe „dzikie karty” od organizatorów cyklu. Eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Europy 2019 rozpoczną się 27 kwietnia. Ponieważ toruńską odsłonę zaplanowano na 27 lipca, a termin ten przewidziano również na 1. finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w Polsce, jego data ulegnie zmianie. Przeniesiony on został na 22 czerwca, kiedy to odbędzie się pierwsza batalia o medale młodzieżowego czempionatu w Lublinie.

Terminarz TAURON Speedway Euro Championship 2019:

27 kwietnia - I runda kwalifikacyjna - Goričan (Chorwacja)
27 kwietnia - II runda kwalifikacyjna - Poznań (Polska)
1 maja - III runda kwalifikacyjna - Równe (Ukraina)
1 maja - IV runda kwalifikacyjna - Krsko (Słowenia)
25 maja - SEC Challenge - Nagyhalász (Węgry)
13 lipca - I Finał SEC - Güstrow (Niemcy)
27 lipca - II Finał SEC - Toruń (Polska)
10 sierpnia - III Finał SEC - Vojens (Dania)
28 września - IV Finał SEC - Chorzów (Polska)

źródło: speedwayeuro.com


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.6755 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl