REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Kolejne lokalizacje i daty w brytyjskim kalendarzu. Finał IM Wielkiej Brytanii w Manchesterze

National Stadium (Manchester)

National Stadium (Manchester) (fot. Ian Charles)

W ostatnich dniach poznaliśmy kalendarz rozgrywek ligowych w Wielkiej Brytanii - SGB Premiership, SGB Championship oraz National League. W zestawieniu pojawiło się także kilka turniejów poza ligowych jak np. Puchar Szkocji czy turnieje towarzyskie.

We wtorek poznaliśmy daty oraz lokalizacje dla ośmiu krajowych rozgrywek na Wyspach Brytyjskich, a także oficjalnie potwierdzono imprezy międzynarodowe, w tym przypadku pod egidą FIM. Najważniejszym punktem na rozpisce jest z pewnością finał Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii, który odbędzie się 29 lipca na National Stadium w Manchesterze. Poprzedzi je turniej półfinałowy, który odbędzie się 31 maja w Redcar.

Tradycyjnie rozegrane zostaną także dwa finały juniorskie w rywalizacji indywidualnej. Najpierw poznamy najlepszego młodzieżowca do lat 21, bowiem finał zaplanowano na 27 kwietnia - wcześniej, 16 kwietnia odbędzie się półfinał w Isle of Wight oraz Somerset. W sierpniu, a dokładniej 15.08 rozstrzygnie się sprawa mistrzowskiego tytułu do lat 19.

Coroczny turniej czwórek Championship odbędzie się w tym sezonie w Peterborough, a będzie on miał miejsce 23 czerwca. Jak czytamy w serwisie speedwaygb.co.uk, na wrzesień wpisano dwie imprezy - Indywidualne Mistrzostwa Championship (1.09) oraz Mistrzostwa Championship Par (20.09). Pierwszy turniej odbędzie się w Sheffield, a drugi w Somerset.

Ponadto potwierdzono organizację imprez rangi FIM, a mowa tutaj o półfinale Speedway of Nations (11 maja w Manchesterze), eliminacji do Grand Prix 2020 (8 czerwca w Glasgow) oraz finału Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów (12 lipca w Manchesterze).


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9751 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl