REKLAMAeWinner Banner

Gala Lodowa zawita ponownie do Kłecka? Jest na to szansa, ale...

Gala Lodowa

Gala Lodowa (fot. Piotr Kin)

Jeśli tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne, wiele wskazuje na to, że w Kłecku uda się rozegrać kolejny raz Galę Lodową! Na razie konkretów nie ma, ale może to napawać kibiców żużla z tamtych rejonów.

Pierwsza tego typu impreza w Kłecku odbyła się w marcu ubiegłego roku, a na jej starcie stanęło dwunastu zawodników. Większość uczestników to byli jednak żużlowcy-amatorzy lub ci, którzy od lat już nie jeżdżą jak np. Dawid Wiwatowski czy Paweł Duszyński. Wygrał faworyt - Wojciech Lisiecki, który zgarnął komplet punktów i trofeum ufundowane przez miejscowego burmistrza. Fotorelacja z tych zawodów do znalezienia TUTAJ.

Serwis sportowegniezno.pl informuje, że jeśli sprawdzi się pogodowy scenariusz - mróz to jeszcze tej zimy będą kibiców czekać wielkie emocje na lodzie z udziałem żużlowców. Areną będzie akwen w Kłecku, który po raz pierwszy ma być oświetlony, a zawody rozegrane wieczorem! - Ten rok będzie rokiem niespodzianek. Jeżeli pogoda dopisze, a mamy taką nadzieje, to razem z Arkiem Koronką, oraz kilkoma przyjaciółmi zorganizujemy coś niecodziennego. Pracujemy już nad tym tematem od października. Trudno jest jednak to dopiąć gdyż po prostu nie znamy konkretnego  terminu.

Jeszcze wiele lat temu Gale Lodowe w naszym kraju cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na lodowych taflach startowali m.in. Piotr Protasiewicz, bracia Jacek i Tomasz Gollobowie, Sławomir Drabik czy jeszcze do niedawna Patryk Dudek, Artur Czaja i kilku innych specjalistów od tego typu żużla. Teraz im się jednak tego zakazuje i w efekcie odwołano turniej w Toruniu, w Częstochowie nawet nie podjęto planów jej organizacji, a w Opolu wystartują mini żużlowcy. A tymczasem w Niemczech cieszą się one sporym, międzynarodowym zainteresowaniem. - Dopinanie składu jest bardzo trudne. Każdy z zawodników, może mieć w tym czasie inne plany, bo wcześniej zaplanował np. wypad na narty. Pewni jesteśmy, że jeżeli  w/w czynniki nam nie przeszkodzą, to będziemy mieli bardzo ciekawą obsadę turnieju, być może w niecodziennych okolicznościach. Nie chcę na razie zdradzać więcej szczegółów, jesteśmy po kilku ważnych rozmowach, m.in. z Burmistrzem Kłecka Adamem Serwatką, co zresztą świadczy już o tym, że moje marzenie, które na waszych łamach w zeszłym roku wypowiedziałem się spełni i będziemy organizowali II Turniej o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kłecko - dodaje Błachowiak.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.835 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl