Przedsezonowe plany czerwono-czarnych, data Turnieju o Koronę (wideo)

Rafael Wojciechowski

Rafael Wojciechowski (fot. Mateusz Biskup)

Przygotowania ogólnorozwojowe wkraczają w decydującą fazę. Na stadionie przy ul. Wrzesińskiej jeszcze zimowa aura, ale działacze już myślą o pierwszych treningach oraz meczach kontrolnych Car Gwarant Startu Gniezno. Menadżer drużyny Rafael Wojciechowski w rozmowie z Aforti StartTV przekazał, że wyjazd na tor planowany jest w okolicach 10 marca. 

W kalendarzu pojawiły się także daty przedsezonowych potyczek z zespołami z Wrocławia oraz Bydgoszczy. Czerwono-czarni w ramach przygotowań do Nice 1 Ligi Żużlowej swoje możliwości sprawdzą również na tle rywala z Danii – do Pierwszej Stolicy przyjedzie ekipa Slangerup Speedway Klub. Ponadto znamy datę XI odsłony Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego.

- W najbliższym okresie będę stale monitorował stan toru – mówi Rafael Wojciechowski - Czekamy na to, aby lodowisko zostało usunięte ze stadionu. Później na pewno przygotujemy odpowiednio tor. W międzyczasie zaplanujemy wszystkie możliwe treningi oraz sparingi. Chcemy wyjechać na tor w okolicach – zakładając optymistycznie – 10 marca. Później, kolejny weekend w granicach 16-18 marca mamy wstępnie zaplanowane pojedynki z Wrocławiem i duńską drużyną Slangerup. W połowie tygodnia być może uda się rozegrać sparingi z PSŻ Poznań, a 23 i 24 marca rozegramy dwa sparingi z drużyną z Bydgoszczy, zarówno w Gnieźnie jak i na wyjeździe – informuje. Na rozpoczęcie treningów oczekują także żużlowcy, którzy w sezonie 2019 reprezentować będą barwy Car Gwarant Startu Gniezno. Kadra w komplecie pojawi się na torze przy ul. Wrzesińskiej - Nie widzę przeszkód, że nie będzie tutaj kompletu zawodników. W tej chwili wszyscy się przygotowują, wszyscy są zdrowi i czekają na rozpoczęcie sezonu. Oby tak było do 10 marca – mówi. R.Wojciechowski.

Przedstawione propozycje terminów to oczywiście wstępne plany. Duży wpływ na to, czy uda się wszystko zrealizować zgodnie z harmonogramem, będzie mieć między innymi pogoda - Będziemy chcieli się odpowiednio przygotować – zapewnia menadżer czerwono-czarnych - Czy będziemy mogli wyjechać na tor tutaj w Gnieźnie, czy też będziemy szukać możliwości jazdy poza granicami miasta czy kraju – to będziemy wiedzieć na początku marca. Czekamy na prognozy pogody i na to, co aura przyniesie nam w Gnieźnie. Wówczas ocenimy jak szybko będzie można przygotować tor. Jeśli będzie trzeba wyjechać – rozważamy wyjazd do Gorican czy innych miejsc, gdzie będzie możliwość treningu. Czekamy na rozwój pogody – dodaje R.Wojciechowski.

Poza rozgrywkami ligowymi kibice speedwaya w Gnieźnie będą emocjonować się między innymi jedenastą odsłoną najpopularniejszego turnieju indywidualnego w Pierwszej Stolicy – Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego - W tym roku to 21 kwietnia. Pierwsze święto wielkanocne – wtedy odbędzie się Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego. Zapraszamy na stadion w Gnieźnie. Szczegóły co do godziny oraz obsady poznamy bliżej terminu. W kolejnych tygodniach i miesiącach takie nowinki będą się pojawiały – uchyla rąbka tajemnicy menadżer czerwono-czarnych.

Przypomnijmy, że darmowy wstęp na ten turniej mieć będą ci kibice, którzy zdecydują się na zakup karnetów na zasadniczą część sezonu. Ich sprzedaż cały czas prowadzona jest w sekretariacie GTM Start Gniezno i sklepach odzieżowych Manekin, a także on-line na stronie sklep.startgniezno.com

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.6446 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl