Prezydent zadeklarował milionowe wsparcie dla Polonii

Tomas H. Jonasson (fot. Patryk Kowalski)

Stabilny rok finansowy pozwoli na skoncentrowanie się na realizacji celu sportowego, którym jest dojście do fazy play off, awans i zdobycie zwykłej licencji dla Klubu Żużlowego Polonia Piła.

W Pile można powiedzieć, że cały czas walczy się o przyszłość miejscowego klubu żużlowego. Włodarze miejscowej drużyny mogą jednak liczyć na wsparcie finansowe ze strony władz miasta. Prezydent Piły Piotr Głowski zadeklarował szczególne wsparcie dla pilskiego żużla. Prezydent liczy na pojawienie się sponsora tytularnego i zdjęcie ciężaru wspierania klubu przez gminę. Jak informuje witryna Urzędu Miasta w Pile to wiąże się ze zmniejszeniem pieniędzy na promocję miasta poprzez inne dyscypliny sportowe. Tu jednak już prowadzone są rozmowy z posłem Grzegorzem Piechowiakiem o wsparciu siatkówki żeńskiej przez spółki należące do Skarbu Państwa. – Jeżeli to będzie dobry rok dla samorządu, to zwiększymy finansowanie dla siatkówki w środku roku – jeśli będzie to możliwe. Stąd też prośba do Grzegorza Piechowiaka by czuwał nad tym, by siatkówka nie wpadła w kłopoty – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Piotr Głowski

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele klubu prezes Tomasz Bartnik i przewodniczący Komisji Rewizyjnej Remigiusz Kaja. Władze Klubu zapowiadają co najmniej dwa wydarzenia o randze krajowej i międzynarodowej. Jedną z nich będzie finał Złotego Kasku (20 kwietnia), choć zaznaczyć trzeba, że pilanie zorganizują także ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski (22 maja), a także dwa turnieje eliminacyjne - Złotego Kasku (2 kwietnia) i Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych (11 czerwca). - Bez wsparcia Władz Miasta w tym sezonie klub nie miałby racji bytu. Przykro, że kosztem innych, ale mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy na takiej prostej, że wsparcie miasta będzie mogło być skierowane na inne dyscypliny sportowe – mówił Remigiusz Kaja

Prezydent ma nadzieję także na spełnienie deklaracji posła na Sejm Marcina Porzucka – Moglibyśmy stadion żużlowy zrewitalizować i odnowić na wysokim poziomie za 3 mln zł.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.545 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl