REKLAMAwanda
REKLAMAPamiątki kibica

Radosław Strzelczyk: Cieszę się, że stadion jest remontowany

Radosław Strzelczyk (fot. Krzysztof Szpak)

Przed Arged Malesa TŻ Ostrovią Ostrów bardzo ważny sezon, bowiem beniaminka Nice 1. Ligi Żużlowej czeka wyzwanie związane z jazdą na zapleczu PGE Ekstraligi. Skład zbudowany przez działaczy pozwala mieć spore oczekiwania.

Sztab szkoleniowy będzie mógł liczyć w tym roku na jazdę takich zawodników jak Tomasz Gapiński, Grzegorz Walasek czy Nicolai Klindt. Atutem beniaminka Nice 1. Ligi Żużlowej ma być także miejscowy tor. – Na dzień dzisiejszy jest to nasze największe wyzwanie. Na razie zostało dosypane tyle granitu, że nie wiemy jak się ten tor będzie zachowywał. Musimy teraz to wszystko przemieszać, a jeśli będzie trzeba, to dosypać glinki tak, żeby to wszystko się dobrze związało. Liczymy na dobrą pogodę, która pozwoli szybko wjechać ciężkim sprzętem, by odpowiednio tor ułożyć, ubić i wówczas zobaczymy jak on się będzie zachowywał. Musimy go tak przygotować, aby faktycznie był naszym atutem. Żeby były na nim dobre warunki do ścigania i przede wszystkim, żeby był taki sam na meczu jak na treningu - mówi Radosław Strzelczyk w rozmowie z oficjalną stroną klubu z Ostrowa.

Wszyscy powoli planują już mecze sparingowe i tym samym pierwsze treningi po przerwie zimowej. Kiedy inauguracyjne jazdy na Stadionie Miejskim? – Z tego co pamiętam, na początku marca planowany jest pierwszy wyjazd, ale jak zwykle wszystko zależy od pogody. W tamtym roku udało nam się wyjechać na tor chyba na tydzień przed zawodami, więc nie było to komfortowe. Zobaczymy. Mamy do inauguracji ponad miesiąc czasu, liczę że pogoda nas troszeczkę rozpieścić i wyjedziemy szybko. Na razie wygląda to ładnie, ale zobaczymy co będzie dalej.

Czy remont trybun w trakcie sezonu będzie miał wpływ na funkcjonowanie klubu? – Cieszę się, że stadion jest remontowany, staramy się też w tym pomagać, czy podpowiadać pewne rozwiązania, np. jeżeli chodzi o lepszą widoczność. Sam remont jakoś specjalnie życia nam nie utrudni, choć wiadomo, że przez ten czas pojemność stadionu będzie nieco mniejsza. Musimy jednak uzbroić się w cierpliwość, a w lipcu gdy trybuna będzie gotowa mam nadzieję, że wypełnimy stadion po brzegi.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3737 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl